Titulka 26.3.2020

Vážení priatelia,

dovoľte nám, aby sme Vás touto cestou oslovili so žiadosťou o podporu  a poskytnutie Vašich 2% z daní  pre naše občianske združenie YOUNG ANGELS ACADEMY.

           Basketbalové tímy klubu YOUNG ANGELS Košice tvoria od 01.09.2016 mládežnícku pyramídu ženského profesionálneho basketbalového klubu GOOD ANGELS Košice pod hlavičkou občianskeho združenia YOUNG ANGELS ACADEMY. To po splnení všetkých administratívnych procedúr potrebných pre výkon svojej primárnej činnosti začalo naplno pôsobiť v sezóne 2017/2018.

Jedným z hlavných cieľov občianskeho združenia YOUNG ANGELS ACADEMY je neustále zvyšovanie efektivity a kvality práce s mladými a talentovanými hráčkami. Našou prioritou je však výchova budúcich slovenských reprezentantiek, no úspechom je pre nás aj skutočnosť, že už od malička vedieme deti cestou k športu, ktorou ich chránime pred nástrahami a negatívami tejto doby.

Stručný prehľad nedávnej minulosti:

V premiérovej sezóne 2016/2017 dokázal klub na siedmich národných majstrovstvách mládežníckych kategórií získať  päť medailí – tri zlaté a dve strieborné. V tomto období sa prvýkrát prihlásil aj do nadnárodnej Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL) a na finálovom turnaji kategórie hráčok do 18 rokov obsadil štvrtú priečku.

V súťažnom ročníku 2017/2018 v siedmich kategóriách košický klub reprezentovalo desať družstiev, ktoré pre “žlto-modrú” akadémiu vybojovali celkovo osem medailových kolekcií –  tri zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú. V EGBL pod hlavičkou Young Angels bojovali už dve družstvá a obe sa vo svojich kategóriách – do U17, resp. do U15 rokov – prebojovali na finálové turnaje tejto nadnárodnej súťaže.

To, čo sa javilo ako neprekonateľný výsledok, sa však hráčkam Young Angels Academy podarilo v nedávno skončenej sezóne parádnym spôsobom vylepšiť. Napriek všetkým problémom počnúc infraštruktúrou košických športovísk, cez zákon o športe až po ukončenie pôsobenia ikonickej basketbalovej značky GOOD ANGELS Košice tímy Young Angels prekonali všetky očakávania. V ročníku 2018/2019 farby akadémie v siedmich kategóriách zastupovalo deväť družstiev, ktoré
do klubovej vitríny pridali deväť trofejí – štyri majstrovské,  tri vicemajstrovské a dve za obsadenie tretích priečok na slovenských šampionátoch.

Osobitnou kapitolou sezóny 2018/2019 bolo pôsobenie družstiev basketbalovej akadémie
z metropoly východu našej krajiny v EGBL. V nadnárodnej súťaži hranej turnajovým spôsobom tímy Young Angels pôsobiace v kategóriách do 18, do 16 a do 14 rokov jeden turnaj základnej časti vyhrali, raz obsadili druhú a raz tretiu priečku, pričom všetky tri kolektívy si vybojovali účasť na záverečných turnajoch. Práve na jednom z nich – aprílovom vyvrcholení kategórie hráčok do 18 rokov v lotyšskej Rige – sa zrodil doposiaľ najväčší úspech klubu Young Angels Academy, ktorého družstvo turnaj vyhralo a stalo sa tak šampiónom dievčenskej “Euroligy”.

Za určite odvážny, ale aj úspešný krok môžeme označiť pôsobenie “seniorského ” družstva Young Angels Košice v najvyššej domácej súťaži (Extraliga SR), Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL), Stredoeurópskej lige basketbalistiek (CEWL) a Slovenskom pohári v sezóne 2018/19. Toto rozhodnutie bolo prirodzeným vyústením práce s mládežou, s cieľom motivácie a možnosti umožniť nielen odchovankyniam klubu hrať basketbal na čo najvyššej úrovni. V Extralige žien pod taktovkou legendárnej Zuzany Žirkovej si v premiérovej sezóne mladé Košičanky vybojovali štvrté miesto, pričom v priebehu dokázali poraziť aj družstvá z vyšších ligových priečok. Štvrtým miestom zavŕšil klub svoje účinkovanie aj v CEWL a len veľmi tesne ušiel východniarkam postup do play-off v EWBL. Bez medaily však družstvo neostalo, pretože na finálovom turnaji Slovenského pohára žien obsadili “žlto-modré” tretie miesto.

Súčasnosť:

V ročníku 2019/2020 farby klubu reprezentuje sedem mládežníckych tréningových skupín v 10 súťažiach organizovaných SBA a tri kategórie sa prezentujú aj v Európskej dievčenskej basketbalovej lige (EGBL). Samozrejmosťou je pôsobenie “seniorského ” družstva Young Angels Košice v najvyššej domácej súťaži (Extraliga SR), Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL) a Slovenskom pohári.

Cieľovou skupinou projektu Young Angels Academy je mládež, konkrétne dievčatá v kategóriách v aktuálnej sezóne:

Prípravka – ročník narodenia 2010 a mladšie

Mladšie mini – ročník narodenia 2009 a mladšie 

Staršie mini – ročník narodenia 2008 

Mladšie žiačky – ročník narodenia 2007

Žiačky – ročník narodenia 2006

Staršie žiačky – ročník narodenia 2005

Kadetky – ročník narodenia 2003, 2004

Juniorky – ročník narodenia 2001, 2002

Ženy – bez vekového obmedzenia

Celkový počet zapojenej mládeže do projektu je: 150

logo ligy na článokNa domácej mládežníckej scéne sme popri opätovne kompletnom zastúpení v súťažiach všetkých vekových kategórií dokázali aj úspešne zrealizovať  VI. ročník Minibasketbalovej ligy, v rámci ktorej sa v kategórii staršie nádeje majú možnosť konfrontovať hráčky už pôsobiace v súťažiach „mini žiačok“ a kategória mladšie nádeje vytvára priestor pre zápolenia dievčat (ale aj chlapcov) z basketbalových prípraviek.

Očakávame, že ešte v priebehu roka sa počet mladých nádejných basketbalistiek pôsobiacich v našich družstvách, ale aj v prípravkách priblíži k číslu 200. O ich basketbalový rast sa chceme aj naďalej starať prostredníctvom vysoko kvalifikovaných trénerov, vytváraním adekvátnych materiálno-technických podmienok, ako aj poskytovaním ďalšej nevyhnutnej starostlivosti na čo najvyššej úrovni.

Z  pozície štatutárneho orgánu jedného z aktuálne najlepších slovenských mládežníckych basketbalových klubov si dovoľujem obrátiť sa na Vás so žiadosťou
o  podporu pre občianske združenie YOUNG ANGELS ACADEMY.  Prínosom projektu Young Angels je reprezentácia mesta Košice okrem celoslovenskej aj na medzinárodnej úrovni.

Vaša pomoc bude smerovať výlučne na rozvoj basketbalového talentu a potenciálu našich nádejí, z ktorých sa pokúsime vychovať úspešné basketbalistky a predovšetkým kvalitné reprezentantky Slovenska.

POZOR!

31.3. 2020 – posledný termín na podanie daňového priznania (DP) pre právnické osoby – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane – ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%. Ak právnická osoba teda nedaruje 0,5% ako finančný dar, tak v roku 2019 môže poukázať iba 1,0% z dane.

31.3. 2020 – posledný termín na podanie daňového priznania pre fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane (3% v prípade dobrovoľníkov).

30.4. 2020 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane.

V prípade, že ste sa YOUNG ANGELS ACADEMY rozhodli podporiť 2 % dane z príjmov, tu sú potrebné tlačivá :

ZAMESTANEC používa

FYZICKÁ OSOBA, ktorá podáva daňové priznanie

POTVRDENIE na poukázanie  3% z dane o odpracovaní minimálne 40 h dobrovoľníckych aktivít v roku 2019 – vzor (prikladá sa k Vyhláseniu alebo DP fyzických osôb):

PRÁVNICKÁ OSOBA – daňové priznanie právnických osôb

Veríme, že vyplnením nižšie uvedených údajov v časti IV. Daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb alebo príslušných tlačív k priznaniu dane z príjmov fyzických osôb, nám vyjadríte podporu a pomoc. Zároveň sa zaväzujeme použiť finančné prostriedky len na športovú činnosť v našom občianskom združení.

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z. bolo zapísané do registra občianskych združení na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 11.08.2016 pod č.VVS/1-900/90-48998.

Názov :                                   YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Právna forma :                      občianske združenie
IČO :                                        50392069
Sídlo :                                     Werferova 3, 040 11 Košice
Číslo účtu :                             Tatrabanka a.s. SK05 1100 0000 0029 4102 7028