2. KOLO ODVETNEJ ČASTI TURNAJA NÁDEJÍ

V sobotu 28.3.2015 sa okrem zápasov kadetiek v nadstavbovej časti regionálnej súťaže odohralo viacero zápasov. Konalo sa v poradí 2. kolo odvetnej časti Turnaja Nádejí. Ako obyčajne sa zúčastnilo 6 družstiev z rôznych základných škôl. Výhodu domáceho prostredia mali až dve družstvá a to ZŠ ČAŇA I a ZŠ ČAŇA II (ŠBK Galaxy Čaňa), ktoré na domácej palubovke privítali družstvá zo ZŠ Jenisejská, ZŠ Starozagorská (Tydam UPJŠ Košice), ZŠ Drábova (SOŠŽ Cassovia Košice) a ZŠ ŠACA (ŠŠK Union Press Košice).

Počas sobotného dopoludnia sa dohromady odohralo 9 stretnutí našich basketbalových nádejí, kde si každé družstvo zmeralo sily v troch zápasoch. Dievčatá z Cassovie (ZŠ Drábova) pod vedením trénerky Petry Sukubovej prišli v nie veľkom ale o to bojovnejšom zložení. Do zostavy zaradila aj tri mladšie dievčatá a to Viktóriu Macákovú, Emu Výravcovú a Claudiu Beňákovú, ktoré mali možnosť medzi staršími ukázať svoje doterajšie basketbalové zručnosti.

Dúfame, že aj takýmto spôsobom namotivujeme aj ostatné dievčatá vyskúšať si popasovať sa s basketbalom medzi staršími deťmi.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zaangažovaným trénerom, rodičom a milovníkom basketbalu za myšlienku vytvorenia týchto turnajov. V neposlednom rade ďakujeme domácim družstvám v spolupráci s ŠBK Galaxy Čaňa za príjemne prežitú sobotu s basketbalom a dúfame, že už čoskoro sa znova stretneme na ďalšom kole Turnaja Nádejí, ktorý je naplánovaný na nedeľu 12.4.2015. Našimi hostiteľmi sa stane Tydam UPJŠ Košice v priestoroch telocvične na Medickej ulici.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Petrou Nedoroščíkovou nájdete TU

Publikované: 30.03.2015 Autor: Petra Nedoroščíková