AJ MLADŠIE NÁDEJE ZAČALI V MBL

Svoj nový v poradí piaty ročník odštartovali v projekte Minibasketbalovej ligy aj mladšie nádeje. V nedeľu 18.11.2018 sa stretli na ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach zástupcovia novej generácie s ročníkom narodenia 2009 a ml. ktorí budú postupne objavovať krásy basketbalu. Projekt vo svojom novom ročníku privítal v úvodnom kole zástupcov týchto družstiev:

basketland-logo-434x320

 1. ZŠ Drábova „A“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 2. ZŠ Drábova „B“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 3. Alejová (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 4. SZŠ Palackého (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 5. ZŠ Dneperská (dievčatá) Young Angels Academy Košice
 6. Lučenec (chlapci) AKAPO Lučenec
 7. Lučenec (dievčatá) AKAPO Lučenec
 8. ZŠ Komenského „A“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 9. ZŠ Komenského „B“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 10. ZŠ Ľudovíta Fullu „A“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 11. ZŠ Ľudovíta Fullu „B“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 12. ZŠ Ľudovíta Fullu „C“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 13. ZŠ Čaňa (mix) BA Čaňa
 14. ZŠ J.Švermu 6 (chlapci) BK Michalovce
 15. ZŠ Komenského (dievčatá) BAM Poprad
 16. ZŠ Zlatá (mix) Basket Rožňava
 17. ZŠ Janigová (chlapci) ABOVIA 96 Košice

„Spustili sme v tomto ročníku aj kategóriu mladšie nádeje, čiže právom môžeme označiť tento piaty ročník Minibasketbalovej ligy za spustený. V úvodnom kole sa nám podarilo zapojiť do projektu 17 družstiev z 9 klubov. Projekt oslovil zástupcov 7 slovenských miest s celkovou účasťou 176 detí, pričom sa v jeden deň odohralo spolu 26 zápasov. Aj na základe týchto čísel môžeme projekt osloviť za viac než len životaschopný. Za doterajšie obdobie sa zo smelej myšlienky pre rozvoj basketbalu stal všeobecne známi a vyhľadávaný projekt všetkými, ktorí pracujú s najmladšími vekovými generáciami. Týmto kolom sme dali šancu na oboznámenie sa s basketbalom, či osobný rast všetkým deťom s rokom narodenia 2009 a ml. Tieto ročníky predstavujú ďalšiu generáciu, ktorá prostredníctvom tejto neoficiálnej no organizovanej súťaže nazrie do tajov tejto nádhernej kolektívnej hry.

Projekt aj v tomto roku pokračuje so spoluprácou s organizáciou Basketland, ktorá postupne na každé kolo pripraví ceny, aby sme postupne ocenili zástupcu z každého družstva, ktoré sa zúčastní MBL. V tomto kole bola za družstvo ZŠ Drábova “A” ocenená Natália Daduláková a za družstvo ZŠ Ľ. Fullu “A“ Matúš Weilgos. Uznanie za celodennú pomoc hlavne pri rozhodovaní patrí hráčkam Young Angels U13 menovite Ema Výravcová, Sára Snaková, Kornélia Pomothyová, Michelle Karafová, ktoré tiež mimochodom svoju basketbalovú kariéru odštartovali práve prostredníctvom projektu Minibasketbalovej ligy,” vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Najbližší program MBL Košice:

 • Nedeľa 9.12.2018 Minibasketbalová liga Košice V. ročník, III. kolo, ročníky narodenia 2007 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice a v prípade potreby na základe počtu prihlásených družstiev ďalšia telocvičňa
 • Sobota 15.12.2018 Minibasketbalová liga Košice V. ročník, II. kolo, ročníky narodenia 2009 a ml., Športová hala ARENA, Námestie Artézskych prameňov, Lučenec

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Rozpis zápasov I. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 18.11. 2018 Autor: Radko Dvorščák