BASKETBAL UŽ AJ V SEČOVCIACH

Prešlo niečo vyše mesiaca a ako sme si sľúbili na I. kole tak sa aj stalo. Vo štvrtok 23.4.2015 sa na pôde ZŠ Obchodnej v Sečovciach uskutočnilo II. kolo turnaja prípraviek. Sme radi, že basketbal natoľko zaujal dievčatá a domáceho učiteľa Valentína Kožucha, že sa podujali na zorganizovaní basketbalového dopoludnia. Ich pozvanie s radosťou prijali dievčatá z Košíc, Šace a Trebišova.

Je radosťou sledovať dievčatá a chlapcov ako sa zápas od zápasu zlepšujú. Pohľad na oduševnené súboje s iskričkou v očiach je neopísateľný. Za úseky hry, ktoré deti na ihrisku predvádzali by sa nemusela hanbiť ani ligu hrajúca mládež. Sme radi, že aj týmto projektom sa mapa miest slovenského basketbalu rozširuje. Už teraz je jasné, že sa stretneme opäť, zrejme v Trebišove.

V mestách ako je Trebišov, Sečovce sme našli obetavých telocvikárov, ústretových riaditeľov a nespočetné množstvo skromných, šikovných a zapálených detí pre basketbal. O podmienkach a pochopení, ktoré tieto školy pre šport majú, môžu v nejednom väčšom meste len márne snívať.

Hľadanie a príprava hráča alebo trénera trvá roky a nájsť tých najvhodnejších  ešte dlhšie. Je jasné, že kvalita sa nájde všade, v každom meste či mestečku len ju treba správne podchytiť a motivovať, o čom nás neustále presviedčajú mestá ako Trebišov a Sečovce. Je absurdné si myslieť, že najkvalitnejší športovci sa rodia vo veľkých mestách, preto netreba poroznosť na športovú prípravu venovať len do týchto miest. Roky investované do systematickej práce sa vracajú v podobe radosti, ktorú cítime všetci, keď vidíme, že niekto niečo robí s láskou a radosťou.

Veľmi veľký obdiv patrí Valentínovi Kožuchovi, Tomášovi Želinskému a Michalovi Némethovi, ktorí sú v mojich očiach skutočne veľkí a obetaví telocvikári. Poďakovanie za podporu akcie patrí OZ Šport do Košíc. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutia ako aj na budúci školský rok, keď tento projekt rozšírime a posunieme o krok ďalej.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Petrou Nedoroščíkovou nájdete TU

Publikované : 23.04.2015 Autor: Radko Dvorščák