Cassovia musela zaplatiť najvyššiu možnú pokutu

2percentaBieleBasketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice vedú v skupine o konečné 5. až 8. miesto v sérii s Popradom 2:1 na zápasy a už dnes môžu na domácej palubovke potvrdiť postup. Dnešný štvrtý duel série je na programe o 18. hod. v športovej hale na Palackého. Košičanky však ešte stále cítia krivdu za skontumovanú sériu s Piešťanmi.

Cassovia prvé kolo play-off s Piešťanskými Čajkami „odohrala“ len za zeleným stolom, nakoľko sa obaja súperi nedohodli na náhradnom termíne prvého duelu.

Ten sa mal konať v čase, keď Cassovii chýbalo viacero hráčok, no súper im nevyšiel v ústrety a tak bol zápas a následne podľa platných pravidiel aj celá séria skontumovaná v prospech Piešťan.

„V dostatočnom predstihu som volala s riaditeľom piešťanského klubu pánom Drgoňom a objasnila som mu našu situáciu. Dievčatá mali študijné povinnosti, zápočty a Katka Timková nemohla kvôli pracovným povinnostiam. Chceli sme zápas buď predohrať v utorok, alebo dohrať vo štvrtok. On mi na to rezolútne povedal, že to nie je možné, pretože už mal vytlačené plagáty a predané lístky, jednoducho ho to nezaujímalo, povedal, aby sme si ten problém vyriešili,“ povedala riaditeľka Cassovie Elena Szabadkaiová.

V ústrety im nevyšli Piešťany ani Hráčska komisia

Okrem športovej stránky mala celá kauza aj finančnú dohru.

„Narúbali nám neskutočnú pokutu, ktorá prišla z Hráčskej komisie SBA, pretože vraj si robíme z pravidiel holubník. Rozsah pokuty v takomto prípade je od 166 do 1000 eur a oni nám dali tú najvyššiu možnú, plus zaplatiť náklady na rozhodcov. Prikázali nám, že tam musíme hrať, ale ja som im napísala tri listy, ako môžeme hrať s kadetkami a juniorkami, ktoré v živote nehrali na úrovni žien. Ako poznám Piešťany, nahodili by nám v zápase pressing, aby sme prehrali 10 ku 200. Takže, čo je potom lepšie, prehrať kontumačne alebo takto zahanbujúco?“

Iné tímy dokázali nájsť kompromisy v hľadaní náhradných termínov, čo nie je v extralige vôbec žiadna rarita.

„Napríklad Good Angels hrali so Šamorínom tretí zápas v nedeľu, pretože im vyšli v ústrety, hoci nemuseli a takisto aj my, ak by sme mali hrať piaty zápas v Poprade, by sme vyšli súperovi v ústrety a hrali by sme v nedeľu večer o šiestej. Jednoducho my sme boli vždy ochotní sa dohodnúť na inom termíne, ak to niekomu nevyhovovalo. Bohužiaľ, zo strany pána Drgoňa a Hráčskej komisie sme sa stretli len s neochotou, čo ma veľmi sklamalo,“ povedala riaditeľka Cassovie.

Dnes môžu vyradiť Poprad

Napriek tejto nepríjemnej skúsenosti sa hráčky Cassovie nenechali znechutiť a po športovej stránke prekvapili Popradčanky, ktoré boli v sérii o umiestnenie miernymi favoritkami.

„Pre nás bude dnešný zápas tým najväčším v sezóne, pretože to berieme aj ako motiváciu, čo sme dokázali uhrať aj s takým kádrom, aký momentálne máme.“ Ak dnes Košičanky uspejú, budú hrať záverečnú sériu o 5.-6. miesto s lepším z dvojice Banská Bystrica a Slovan Bratislava (Slovan vedie 2:1 na zápasy).

Vedenie klubu si váži práce trénera Jána Hricka, ktorý prevzal družstvo v priebehu sezóny a dokázal ho pozdvihnúť.

„Pán Hricko odviedol kus práce, za čo sme mu nesmierne vďační. Na začiatku sezóny to pre nás nebolo vôbec ľahké a on dokázal to družstvo dať do stavu v akom je a momentálne veľmi dobre napreduje. Chceli by sme, aby to pokračovalo aj v nasledujúcej sezóne. Káder by sme chceli doplniť o ďalšie slovenské hráčky, ale všetko bude závisieť od financií, ale s trénerským duom sme spokojní,“ povedala Szabadkaiová.

Publikované: 13.4.2016 Autor: Patrik Fotta.

Zdroj: Korzar.sme.sk