Cassovia sa konečne dočkala

S príchodom nového roka konečne oprášili víťazný pokrik. Basketbalistky Cassovie si naň už možno ani nepamätali, veď od úvodu aktuálnej sezóny prehrali všetkých štrnásť stretnutí. Až prišiel sobotňajší domáci duel proti Banskej Bystrici, v ktorom vydreli hráčky posledného tímu súťaže cenné víťazstvo 55:51.

„Konečne! Čakali sme veľmi dlho a už sme veľmi túžili vyhrať. Toľko prehier už vplývalo i na psychiku a ostáva dúfať, že nám prvé víťazstvo pomôže. Hovorí sa – ako na Nový rok, tak po celý rok. Verím teda, že teraz už budú výhry pribúdať častejšie,“ vyslovila sa Alexandra Mončeková, s pätnástimi bodmi najlepšia strelkyňa Cassovie v sobotňajšom súboji proti Banskej Bystrici. „Po dlhom čase mi to konečne napadalo. Som rada, pretože to bol veľmi vyrovnaný zápas. Nevyhli sme sa chybám, ale robil ich našťastie i súper.“

Spomínaných chýb bolo na oboch stranách veru požehnane. Za všetko hovorí fakt, že Cassovia zvíťazila i napriek tomu, že stratila až 24 lôpt. Súperky si miestami loptu doslova odovzdávali.

„Súhlasím, taktických i individuálnych chýb bolo naozaj priveľa. Veľa lôpt sme strácali úplne zbytočne, nešlo o výsledok nejakej agresívnej obrany súperiek,“ priznal tréner Cassovie Ján Hricko.

Stretnutie medzi Cassoviou a Banskou Bystricou pripomínalo húsenkovú dráhu. Obe družstvá si dokázali vypracovať miestami sedembodový náskok, napokon ale rozhodovala dramatická koncovka. Ešte 77 sekúnd pred koncom bol stav nerozhodný 50:50.

„Na oboch stranách bolo cítiť nervozitu z dramatickej koncovky. Som veľmi rád, že sme ten záver zvládli lepšie a korunovali sme svoju veľkú snahu po víťazstve. Dúfajme, že je to predzvesť úspešnejšieho roka. Baby sa zomkli a pochváliť ich musím predovšetkým za kolektívnu obranu. Prvé víťazstvo pomôže psychike a dodá dievčatám viac chuti do tréningov a zápasov,“ dodal tréner Hricko.

Publikované: 23.12.2015 Autor: Jäzva

Zdroj: Basket.sk