Cassovia si poradila so Šamorínom

Extraligové basketbalistky Cassovie Košice hostili v sobotu vo svojom domovskom stánku Šamorín, ktorý zdolali až prekvapivo jasne o šestnásť bodov 81:65.

Po zápase sme oslovili jedného z kormidelníkov víťazného tímu Radka Dvorščáka.

„O našom konečnom víťazstve rozhodol v prvom rade kolektívny a zodpovedný výkon v defenzíve a hlavne, až na úvodnú desaťminútovku, dobré doskakovanie. Priebeh zápasu bol vyrovnaný a o jeho osude sa rozhodlo po zmene strán, keď sme si vypracovali viacbodový náskok, ktorý sme umnou hrou v útoku dotiahli do konca riadneho hracieho času. Mňa osobne zisk dvoch bodov o to viac teší, že aj každá striedajúca hráčka bola plne nápomocná a hrali tak, ako základná päťka a tak sa to veľmi kladne premietlo na palubovke,“ uviedol R. Dvorščák.

Asistent trénera vyzdvihol najskúsenejšiu hráčku tímu. „Katka Timková určite zahrala svoj najlepší zápas v práve prebiehajúcej sezóne.“

A čo znamená posledné dosiahnuté víťazstvo pre celok Cassovie?

„Je to pre nás druhé dôležité domáce víťazstvo za sebou v skupine o 5. až 8. miesto. Aj v ďalších dueloch chceme nadviazať na tento náš zápas. Najbližšie cestujeme do Banskej Bystrice, kde nastúpime proti nováčikovi súťaže, ktorého sme doma zdolali,“ dodal R. Dvorščák.

Publikované: 11.02.2015 Autor: Jozef Bojčík

Zdroj: korzar.sme.sk

Leave a Reply