DOHRÁVKA PRVÉHO KOLA REGIONÁLNEJ SÚŤAŽE

1 A) BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Rožňava – 54:52 (22:9, 32:23, 49:40) (15:6, 10:26, 36:16), Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 9, Seňová 9, Strompová 8, Bohušová 7, Ulianinová 6, Rojtašová 6, Gyuriová 3, Piteková 2, Mihaliková 2, Beňáková 2. Tréner: R. Dvorščák

BK Rožňava: Šimková Kristína 16, Čišková 8, Kováczová 8, Oravcová 7, Fazekašová 6, Baštáková 5, Šimková Karolína 2. Tréner: M. Repaszká

TH: 7/10 – 4/8, FAULY: 12 – 12, TROJKY: 1 – 2. Rozhodoval: Šosták.  ŠTVRTINY: (22:9, 10:14, 17:17, 5:12).

1 B) BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Rožňava – 58:39 (19:0, 29:21, 47:24) (22:9, 32:23, 49:40) (15:6, 10:26, 36:16), Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Piteková 11, Seňová 10, Mihaliková 9, Majerčíková 8, Bohušová 6, Kačmárová 4, Ulianinová 3, Rojtašová 3, Strompová 2, Túryová 2. Tréner: R. Dvorščák

BK Rožňava: Čišková 10, Kováczová 10, Šimková Kristína 5, Baštáková 5, Fazekašová 4, Santová 3, Šimková Karolína 2. Tréner: M. Repaszká

TH: 7/10 – 5/13, FAULY: 18 – 15, TROJKY: 1 – 0. Rozhodoval: Šosták. ŠTVRTINY: (19:0, 10:21, 18:3, 11:15).

Túto nedeľu sa našiel konečne vhodný termín na dohratie odloženého prvého kola regionálnej súťaže kadetiek a starších žiačok z 31.1.2015. V pôvodnom termíne sa zápas pre snehom rozbláznené počasie neuskutočnil. Aj keď neskôr, no o to vrúcnejšie sme sa tešili na vzájomnú konfrontáciu s dobré známym súperom z Rožňavy. Škoda je len, že dievčatá prišli pre stále pretrvávajúce zranenie s užším kádrom, no  odhodlanie sa im určite nedalo uprieť.

Úvodná lopta v hre síce znamenala vyhratý rozskok pre domáce kadetky, no tie hneď v tomto  útoku spravili nezmyselnú prenášku a tým pádom stratili držanie lopty. Bolo vidieť, že dievčatá z Rožňavy určite neprišli predať svoju kožu lacno a početne zastúpeného súpera sa nezľakli. Po 4 minútach hry svietilo na číselnej tabuli nelichotivé skóre z pohľadu domácich 2:8. Toto skóre bolo zapríčinené ľahkovážnou hrou domácich a početnou nepresnosťou v zakončení. Tak ako sa dievčatám nechcelo hrať do útoku v obrane boli ešte poddajnejšie a bolo jasné, že súpera predčasne podcenili. To dostalo domáceho trénera z lavičky na nohy, nakoľko takýto vstup si určite so svojím družstvom neprial. Dievčatá si uvedomili nelichotivý herný prejav a našťastie došlo k jeho napraveniu. Po prvej štvrtine bolo 22:9. Určite by sa takýto vstup proti skúsenejšiemu družstvu mohol vypomstiť.

Celý ďalší priebeh bol podriadený striedaniu a veľkej rotácii hráčok zo strany domáceho trénera. „Veľmi nás teší, že po minulotýždňovej účasti mladších hráčok sa ich záujem o hranie so staršími klubovými hráčkami nestratil. Na tento zápas prišli Katarína Ivánová a Ivana Túryová, Karin Laura Beňáková a Veronika Briškárová. Veríme, že toto je ta správna cesta na zachovanie kontinuálnej práce. Pre dievčatá je to veľká aj nesmierne náročná práca nakoľko s vekovou kategóriou rastú aj basketbalové nároky. Na druhej strane nás teší a chceli by sme oceniť trpezlivú prácu stálych hráčok, ktoré svoje mladšie kolegyne vždy podržia a usmernia. To, že sa robia chyby je nám jasné, ale iná cesta na ich basketbalové napredovanie nie je, “ uviedol R. Dvorščák.

Priebeh celého stretnutia bol vyrovnaný, pričom nie je dôležitý výherca, nakoľko v tomto stretnutí vyhral každý už len tým, že prišiel a dostal priestor na ihrisku.

Druhé stretnutie sa nieslo v podobnom duchu, len žiaľ súperovi postupne dochádzali sily, keďže bol pomer hráčok na ihrisku 2:1 v prospech domáceho tímu. Určite sa dievčatá z Rožňavy nemájú za čo hanbiť a smelo môžu so vztýčenou hlavou pokračovať v tvrdej a systematickej práci pod vedením kvalitných trénerok Moniky Repaszkej a Márie Buzinkayovej. Už teraz sa všetci tešíme na odvetnú konfrontáciu, na ktorú sa určite budú oba tímy zodpovedne pripravovať.