FÉROVÉ KOŠICKÉ ZÁPOLENIE

Young Angels Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 75:47 (14:10, 30:21, 56:33).

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 17, Mihaliková 10, Kačmárová 4, Seňová 4, Šonková 3, Schmidtová 2, Bohušová 2, Gyuriová 2, Strompová 2, Majerčíková 1. Tréner: R. Dvorščák

Young Angels Košice: Svetlíková 19, Lenártová 14, Kozáková 8, Bilíková 8, Lukačiková 7, Jacková 7, Flešárová 5, Gomoriová 3, Majorošová 2, Kardoheľová 2. Tréner: J. Krajňák

TH: 12/20 – 12/20, FAULY: 20 – 18, TROJKY: 3 – 5. Rozhodovali: Fáber, Sedláček. ŠTVRTINY: (14:10, 16:11, 26:12, 19:14).

Sobotné popoludnie patrila košická Infinity aréna basketbalu. Na jej palubovke sa odohralo posledné kolo základnej skupiny celoslovenskej ligy kadetiek. Tento zápas mal špecifickú príchuť, keďže išlo o mestské derby dvoch známych a spriatelených košických klubov. Tento krát si svoje sily dievčatá z Cassovie zmerali s basketbalistkami Young Angels Košice.

Úvodný rozkok bol naplánovaný na 15:00. Hráčky Cassovie nezačali najlepšie a sériou nepremenených zakončení na ich konte do piatej minúty svietila 0. Prvý bod z tresných hodov zapríčinila v piatej minúte Seňová, ktorá premenila jeden tresný hod a upravila stav na 9:1 z pohľadu domácich dievčat z Young Angels Košice. Od úvodu bolo vidieť na hráčkach prílišny rešpekt z dobre vyskladaného a somaticky zaujímavo disponovaného družstva. Do konca prvej štvrtiny sa skóre upravilo na 14:10 a diváci sa mohli tešiť ešte na zaujímavý zápas plný zmien, no hlavne nepresností v zakončení domáceho družstva z vyložených šancí pod košom. V druhej štvrtine domáci tréner Ján Krajňák vytiahol zónovu obranu, čo dobre rozbehnuté dievčatá Cassovie zabrzdilo a hosťujúci tréner musel siahnuť po oddychovom čase aby usmernil a hlavne ukľudnil svoje zverenkyne. V siedmej minúte druhej štvrtiny bol stav vyrovnaný 20:20 vďaka trojke Mihalikovej. Za ďalšie tri minúty dokázali hráčky trénera Radka Dvorščáka dať len jeden bod, pričom tento úsek hry prehrali 10:1 a polčas celkovo 30:21.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostky, ktoré zmenami obrany vyviedli z tempa domáce družstvo a dvojminútový úsek vyhrali 0:4. Celkovo však túto štvrtinu vyhrali kadetky z Young Angels vysoko 26:12. Do poslednej štvrtiny sa vstupovalo so skóre 56:33 a viac menej bolo o výsledku rozhodnuté. Dievčatám Cassovie sa nedá uprieť snaha a bojovnosť za každého stavu. Zápas nevzdali a bojovali až do samého záveru. V poslednej štvrtine sa striedali lepšie momenty pri oboch tímoch. Dievčatá Cassovie prehrali poslednú štvrtinu 19:14 a nebyť nešťastnej tretej štvrtiny mohol byť výsledok priateľnejší.

Diváci na oboch stranách lavičky museli byť spokojní, keďže videli pekné a férové basketbalové zápolenie Košických basketbalistiek.