BAM Poprad 61 - 48 BK SOŠŽ Cassovia Košice
23 okt 2016 - 10:30......KADETKY..... ZŠ Komenského

BAM Poprad – BK SOŠŽ Cassovia Košice 61:48 (12:4, 29:16, 51:22) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 16/7 doskokov/, Piteková 6, Komanová 4, Ulianinová 4, Cabanová 2 ( Basová 6, Petrušková 3, Hudáková 2, Klimentová, Haová, Túryová, Jančová po 0). Tréner: M.Klasovský

„Zápas sa na oboch stranách začal trochu nervózne, čo sa odzrkadlilo najamä na zakončení a na prvé body si diváci chvíľu museli počkať. Postupne sa hráčkam Popradu podarilo vypracovať si náskok, čo nás dostávalo z pohody a začali sme pôsobiť skľúčene. Aj keď sme zápas prehrali a veľa vecí nám nevyšlo podľa predstáv, mal pre nás v mnohých smeroch poučný charakter, ako pre hráčky, tak aj pre mňa osobne. Chcel by som ale vyzdvihnúť fakt, že dievčatá aj napriek nepriaznivému stavu dokázali bojovať do konca zápasu. Verím, že tento moment bude pre nich tým najlepším odkazom a že dievčatám ukázal, že basketbal hrať vedia a že nám spoločne pomôže napredovať. Popradu blahoželám k zaslúženému víťazstvu “, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„V nedeľu 23.10 sme odohrali už náš štvrtý ligový zápas. V tento deň nás čakal súboj s dievčatami z Popradu. Súpera sme poznali, nakoľko sme s nimi odohrali túto sezónu už dva priateľské zápasy. V prvej štvrtine sa dlho držal stav 0:0 vďaka dobrej obrane oboch družstiev. Súperovi sa podarilo prelomiť našu obranu, čím sme im umožnili získať náskok. Počas druhej štvrtiny sa nám podarilo znížit rozdiel bodov na štyri ale nasledne sme poľavili a dostali niekoľko ľahkých košov. V tomto duchu to pokračovalo aj v tretej štvrtine. Do štvrtej štvrtiny sme nastupovali s veľkým bodovým náskokom súpera ale zodpovednou obranou po celom ihrisku a nasadenosťou celého nášho tímu sme dokazali znížit tento nepriaznivý stav na 48:61. Dúfam, že do budúcna odstránime chyby a budeme hrať ako vo štvrtej štvrtine alebo ešte lepšie, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie A. Strompová.