BK Klokani Ivanka pri Dunaji 47 - 60 BK SOŠŽ Cassovia Košice
27 feb 2016 - 18:30ZŠ Ivanka pri Dunaji, SNP 1, 900 28 Ivanka pri Dunaji

Záver februára patril nadstavbovej časti kadetskej ligy v ktorom na kadetky Cassovie čakali neznámi súperi z Ivanky pri Dunaji a Serede. V sobotu cestovali dievčatá na ďaleký západ, aby získali ďalšie skúsenosti, ktoré ich posunú ďalej v ich basketbalovom živote.

„Aj keď sme ešte sklamaní z nevydareného postupu do finálovej osmičky, ktorá nám ako sa vraví o chlp ušla, život sa nezastavil a ten basketbalový už vôbec nie. Musíme sa otriasť a dokázať, že basketbal hrať vieme a chceme. Dôležité je, že aj keď nám cieľ final 8 nevyšiel ideme ďalej. Sme ochotní poučiť sa a pracovať tvrdšie. Toto družstvo má svoju kvalitu a do basketbalového diania ešte bude mať čo povedať v blízkej či vzdialenej budúcnosti“.

„Priebeh doterajšej súťaže nám určil za prvého nadstavbového súpera rovesníčky z Ivanky pri Dunaji. Aj keď súper nám nebol známy o to väčšia bola naša radosť z niečoho nového. Cesta bola veruže dlhá a odzrkadlilo sa to na hernom prejave družstva už hneď od úvodných minút. Je vidieť, že hráčky nie sú zvyknuté toľko cestovať na zápasy, takže to bola pre ne cenná lekcia. Mojim sklamaním bola hlavne „ochota“ hráčok odstaviť. Keď zoberieme na vedomie, že do polčasu nám súper doskočil 16 lôpt je to až alarmujúce. Niet divu, že polčasový výsledok bol vyrovnaný. Možno až tvrdšie slová prebrali hráčky po ceste a uvedomili si, že už sú na ihrisku. Celkovo sme v druhom polčase pôsobili kompaktnejšie a agresívnejšie. Odrazu nám doskočil súper len 5 lôpt zredukovali sa aj straty. Spokojní môžeme byť s hrou v útoku, ktorá mala pohyb začo boli hráčky aj pochválené jedným nemenovaným trénerom J. Treba priznať, že v tomto zápase ani šestky neboli v uspokojujúcej hodnote, ba čo viac boli z doterajších zápasov na najnižšej možnej úrovni. Každopádne ďakujeme súperovi za vzájomnú konfrontáciu a babám blahoželám k novým skúsenostiam“ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK Klokani Ivanka pri Dunaji – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 47:60 (9:9, 25:25, 37:46) Štatistika zo zápasu

BK Klokani Ivanka pri Dunaji: Jaubíková 19, Lenhárčíková 14, Tvrdá 8, Grobáková 4, Porubčanová 2. Tréner: M. Petrovská

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Krajcová 17, Rojtašová 16, Schmidtová 13, Mihaliková 4, Bohušová 3, Šonková 3, Kačmárová 2, Maximová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 8/19 – 4/11, FAULY: 13 – 19, TROJKY: 3 – 6. Rozhodovali: Zajačik, Kuzmiak.  ŠTVRTINY: (9:9, 16:16, 12:21, 10.14).