BK ŠKP 08 Banská Bystrica 67 - 51 BK SOŠŽ Cassovia Košice
08 nov 2015 - 17:00ŠH Štiavničky

Vyjadrenie domácich

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Oproti minulotýždňovému duelu boli hráčky oveľa dravšie a živšie. Hoci v prvom polčase to bolo ešte príliš pomalé, najmä z hľadiska pohybu, no po prestávke bolo na palubovke už také družstvo, aké trénujem, teda družstvo, ktoré preukazuje rýchlosť a dravosť. Dominantné hráčky, ktoré sme potrebovali v predchádzajúcich dueloch, dnes zahrali. Mám na mysli Moravčíkovú, ale aj Ozdincovú, ktorá zastúpila chýbajúcu Matejčíkovú. Podali sme proti Cassovii štandardný výkon.

Radka Stašová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Nehrali sme svoju hru. Chýbala dravosť a bojovnosť, teda to, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch na palubovkách súperov. V druhom polčase sa to zmenilo. V tretej štvrtine sme sa dostali na koňa a išlo nám to už lepšie. Teší nás, že sme prvýkrát v sezóne vyhrali pred domácimi fanúšikmi a dopriali sme im tento pohľad na víťazný zápas.

Vyjadrenie hostí

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovie Košice:

Zápas nám vyšiel iba do začiatku tretej štvrtiny. Držali sme sa súpera, vyvinuli sme tlak v obrane a išlo nám to aj v útoku. Bohužiaľ odišli sme hlavne po taktickej stránke v druhom polčase. Dostali sme dve zbytočné trojky v štvrtom dejstve a nefungovala nám v rozhodujúcej fáze stretnutia ani obrana, konkrétne rotácia zo slabšej strany. Musíme pracovať ďalej a priviesť tento tím k solídnejším výkonom, čo chce trošku viac času.

Katarína Timková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Prvé dve štvrtiny sme mali v našich rukách. Po polčasovej prestávke nastal obrat o 180 stupňov. Začali sme strácať veľa nezmyselných lôpt, čo súper využil a dostal sa na koňa. Bystričanky dali príliš veľa ľahkých košov a zvýšil náskok v štvrtej štvrtine až na 15 bodov, ktorý si do konca zápasu aj udržali. Aj napriek svetlým momentom v poslednej štvrtine sa nám nepodarilo zápas otočiť v náš prospech.