BK SOŠŽ Cassovia Košice 43 - 51 BAM Poprad
30 jan 2016 - 11:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Predposledné kolo kadetskej ligy sa konalo vo víkendovom termíne 30. – 31.1.2016. Kadetky Cassovie mali v tomto kole za súpera rovesníčky z Popradu. Sobotný zápas sa začal na domácej palubovke o 11:00.  „Môže nás mrzieť, že sme  nedokázali na domácej palubovke uhrať cenné víťazstvo, ktoré by nám uľahčilo postup do nadstavbovej časti. Aj keď priebeh zápasu bol viac menej vyrovnaný nezvládli sme hlavne záver prvej štvrtiny, kde sme inkasovali šnúru šiestich bodov a taktiež sme v tomto úseku dovolili súperovi priveľa útočných doskokov. Celkovo bolo vidieť na oboch stranách dôležitosť zápasu, keďže plný bodový zisk by výrazne pomohol obom družstvám. Súper aktívnejšie bránil a v obrannej fáze pôsobil kompaktne, čo sa zase o našej obrane nedá povedať. Škoda, že sme sa nedokázali výraznejšie presadiť v streľbe za dva či tri body. Súper nám dokázal v každej štvrtine dať jednu „trojku“ pričom my sme boli bezradní celkovo z 20. trojkových striel sme nepremenili ani jednu. Taktiež nemôžeme byť spokojní s úspešnosťou dvojkovej streľby. V takýchto zápasoch k víťazstvu potrebujeme aj body zo „streľby“. Verím, že sa dievčatá opäť raz niečo naučili, škoda len, že sme nedokázali uspieť a využiť domáce prostredie. Súperkám blahoželám k zaslúženému víťazstvu“ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad – 43:51 (8:16, 21:27, 29:38) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 10, Kačmárová 10, Mihaliková 7, Schmidtová 6, Krajcová 5, Gyuriová 3, Piteková 2. Tréner: R. Dvorščák

BAM Poprad: Kuklová 18, Grichová 13, Turzáková 8, Rusnáková 7, Černohorská 5. Tréner: J. Janáčková

TH: 7/13 – 13/19, FAULY: 20 – 17, TROJKY: 0 – 4. Rozhodovali: Andráši, Zlatošová.  ŠTVRTINY: (8:16, 13:11, 8:11, 14:13).