BK SOŠŽ Cassovia Košice 58 - 52 BAM Poprad
06 apr 2016 - 18:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Radko Dvorščák, asistent trénera BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Z víťazstva sa samozrejme tešíme, nakoľko z našej časti tabuľky to bol jediný súper, ktorého sme v doterajšom priebehu ligy nedokázali zdolať. Sme radi, že to prišlo práve v tejto časti súťaže. Ukazuje sa, že družstvo svoju formu stupňuje a dokáže hrať zápasy s úspešným koncom aj keď zo začiatku sezóny to tak nevyzeralo. Zápas bol viac než vyrovnaný. Teší nas, že sme mali dobrý vstup a využívali rýchle protiútoky. Na druhej strane absolútne sme si nevedeli kontrolovať fauly a nechali sme súpera v určitých úsekoch hádzať až priveľa trestných hodov. Za alarmujúci beriem záver zápasu, kde sme absolútne nedokázali takticky využiť fauly. Je smutné, že v priebehu troch štvrtín dokážeme faulovať aj keď to nie je potrebné a v závere to nevieme využiť. Obraz nášho nezodpovedného záveru bol kôš s klaksónom zo situácie 1:0 na konci stretnutia. Každopádne musíme si to s hráčkami rozobrať a poučiť do ďalších zápasov.

Barbora Majerčíková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Do zápasu sme nastupovali s jediným cieľom a tým bolo tento zápas vyhrať a konečne tak zdolať Poprad. Od začiatku sme sa snažili šliapať v obrane naplno a nedarovať tak súperovi ľahké koše. Myslím si, že zápas sa tiahol vo veľmi vyrovnanom duchu od začiatku až do konca. Škoda našich zbytočných strát, ktoré prišli v rýchlom protiútoku a darovali tak súperovi možnosť zaútočiť. Taktiež si myslím, že z našej strany došlo k veľkému množstvu nezmyselných faulov, ktorými sme popradčankám dali šancu skórovať z trestného územia, kde im to mimoriadne padalo. Zápas bol veľmi napínavý. Samotný záver sme však zvládli ako družstvo lepšie my. Dopomohla k tomu dobrá organizácia hry, bojovnosť v obrane a dôležité body, ktoré padli v správny čas. Tešíme sa z výhry a naše výkony sa budeme snažiť zopakovať opäť v sobotu na palubovke Popradu.

Vyjadrenie hostí

Igor Skočovski, tréner BAM Poprad:

Náš herný prejav bol mizerný a každý komentár k tomu je zbytočný. Spokojný nemôžem byť nielen kôli prehre, ale aj vzhľadom na prístup a koncentráciu jednotlivých hráčok.

Romana Theiner, hráčka BAM Poprad:

V úvode stretnutia sme nechali súperovi príliš veľa priestoru. Inkasovali sme ľahké body z protiútokov a celý zápas sme boli nútené doháňať náskok súpera. Ich podkošovú hru sme nedokázali ubrániť, robila nám značné problémy. Na konci zápasu sme hrali veľmi individuálne a takto sa ťažké zápasy nevyhrávajú. Doma musíme hrať diametrálne inak v obrane.