BK SOŠŽ Cassovia Košice 54 - 45 BK ŠKP 08 B.Bystrica
30 apr 2016 - 16:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Opäť ako v predošlých zápasoch sme nezachytili úvod. Nevedeli sme nájsť protizbraň na aktívnu hru Bystrice. Do polčasu sme to stiahli zrýchlenou hrou na priateľný rozdiel. Druhý polčas bol už v našej réžii. Zlepšenou obranou a loptami pod kôš sme si vybudovali náskok 9 bodov. Záver sme zvládli po taktickej stránke lepšie a tak sa tešíme zo zaslúženého víťazstva.

Adriána Töröková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Začiatok zápasu sa nevyvíjal podľa našich predstáv, pretože sme z našej nesústredenosti inkasovali body spoza trojkovej čiary a taktiež nám nevychádzal útok. Po polčasovej konzultácii s trénerom sme s dievčatami dali sily do kopy a navzájom sa podporili. Začali sme využívať chyby obrany a našu výškovú prevahu a to nás nakoplo do víťazného konca.

Vyjadrenie hostí

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Zápas mal podobný priebeh ako ten z úvodu série. Škoda našich kolísavých momentov. V takýchto zápasoch nestačí zahrať solídne jednu štvrtinu, zápas sa hrá 40 minút. Sériu určite chceme vrátiť späť do Košíc.

Radka Stašová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Začiatok zápasu nám vyšiel dobre, po prvej štvrtine sme viedli o 9 bodov, no súper postupne ukrajoval z nášho náskoku a na polčas sme išli do šatne za stavu 23:27. V druhom polčase sa naša hra však úplne zmenila, prestali sme hrať rýchlo a spoliehali sme sa na strely zvonku. Tie nám však nepadli, čo súper využil a skóre otočil vo svoj prospech. Tento náskok si už udržal do konca zápasu a zaslúžene vyhral. Z našej strany to bol slabý výkon ale séria pokračuje a my sa tešíme na domáci zápas.