BK SOŠŽ Cassovia Košice 55 - 52 BK ŠKP 08 B.Bystrica
08 mája 2016 - 15:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Výborný vstup do zápasu bol základným kameňom nášho úspechu. Prvú štvrtinu sme nepustili súpera skoro k ničomu. Bohužiaľ sme nastavený trend a tempo neudržali a vlastnými chybami sme stavali súpera na nohy. Chýbala precíznosť a častá predstava zlomiť zápas čo najskôr, nám prekazila naše plány. V závere sme mali opäť 9 bodový náskok, ktorý Bystričanky dokázali stiahnuť na dva body. Zbytočne nervózny záver sme zvládli a dotiahli zápas do víťazného konca a tým aj celu sériu. Bolo dôležité, že tento rozhodujúci duel sme odohrali na domácej palubovke. Dievčatám gratulujem ku konečnej piatej priečke. No vyzdvihnúť musím aj Banskú Bystricu, ktorá hrala naozaj dobrý basketbal a cela séria mala bojovný náboj.

Petra Nedoroščíková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Do stretnutia sme išli s tým, že chceme uspieť v rozhodujúcom zápase na domácej palubovke. Sme radi, že sa nám podarilo „chytiť“ úvod s čím sme v doterajšom priebehu série mali problém. Dokázali sme využiť našu výškovú prevahu. Treba vyzdvihnúť aj hru súpera, ktorý dokázal naš náskok stiahnuť a celý zápas zdramatizovať. Každopádne to bola kvalitná séria a tešíme sa z piateho miesta.

Vyjadrenie hostí

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Do zápasu sme vstúpili úplne zle. Súper bol v úvodnej štvrtine jasne lepší a my sme tak museli zvyšok zápasu doťahovať. Síce sme vyhrali všetky ostatné štvrtiny, na výhru to však nestačilo. Doležitá je záchrana v extralige, čo by v januári asi málokto povedal. Cassovii gratulujem k 5. miestu a ďakujem za dobrú a korektnú sériu.

Petra Števulová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Do zápasu sme išli s tým, že ideme vyhrať a spraviť všetko pre to, aby sme dosiahli piate miesto. Úvodna štvrtina nám nevyšla a potom sme sa celý čas snažili dohnať náskok súpera. Napriek prehre môžem povedať, že sme do toho dali maximum a som pyšná na svoje spoluhráčky. Verím, že sme viacerých presvedčili o našich kvalitách a ďakujeme všetkým, ktorý nám držali palce.