BK SOŠŽ Cassovia Košice 59 - 57 BK ZŠ Zvolen
19 feb 2017 - 11:00......JUNIORKY..... Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ZŠ Zvolen 59:57 (16:18, 28:39, 49:47) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 22, Mihaliková 8, Schmidtová 8, Kardoheľová 6, Piteková 3, Ulianinová 2, Gyuriová 2, Maximová 2.  Tréner: J.Hricko

„V nedeľu sme chceli pokračovať tam, kde sme skončili v sobotu. Žiaľ nepodarilo sa nám to. Školácke chyby v obrane, slabá komunikácia a žiaden útočný doskok, to bola naša hra v prvom polčase. Zvolen zaslúžene vyhral prvú polovicu o 11 bodov. “Príhovor” v šatni asi pomohol. Baby vybehli na súpera v tretej štvrtine s nasadením a energiou, ktorá nám v prvej polovici chýbala. Zmazali sme náskok súpera ba čo viac, išli sme do mierneho vedenia. Opäť časté zmeny v obranných systémoch zabrali. V útoku platilo čím jednoduchšie, tým lepšie. Baby sa zomkli a zabojovali. Záver zápasu ešte zdramatizoval Zvolen rýchlou trojkou, no víťazstvo sme už nepustili a dotiahli zápas do víťazného konca. Máme za sebou ďalšie dva tažké zápasy plné zvratov a nových skúsenosti. Som rád, že dievčatá zabojovali a zvíťazili na domácej palubovke“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

 „Po sobote nás čakal druhý nepoznaný súper v tejto súťaži. Určite sme ich nechceli podceniť a spoliehať sa, že sa zápas vyhrá sám. Bohužiaľ po prvom polčase to vôbec nevyzeralo tak, ako by sme chceli. Priveľa stratených lôp, zmätok v obrane a súperove doskoky vôbec nenasvedčovali našej hre. Naspäť do hry nás dostali až trénerové slová na polčase. Zmenou obrany sme prinútili súpera k zbytočným chybám a v priebehu pár minút sme dokázali zápas otočiť. Spoločnou prácou sme to dotiahli do úspešného konca z čoho máme veľkú radosť a ďakujeme všetkým za podporu“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie J. Rojtašová.