BK SOŠŽ Cassovia Košice 42 - 70 MBK Ružomberok
03 feb 2016 - 17:30Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Zápas vnímame pozitívne, dostali sme od Ružomberka v tejto sezóne zatiaľ najmenej bodov z nášho pohľadu. Treba reálne zhodnotiť kvalitu a skúsenosti oboch družstiev. Mrzieť nás môže III. štvrtina, ktorú budem dlho rozdýchavať, keďže sme ju prehrali ako sa vraví na „nulu“. Každopádne sme radi za dobrý a bojovný výkon našich dievčat v druhej a štvrtej štvrtine.

Eva Filičková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Našu prehru najviac zapríčinila III. štvrtina, v ktorej sme sa nedokázali strelecky presadiť. Stratili sme veľa lôpt z presingu po celom ihrisku a tým si súper vytvoril výrazný náskok. Pozitívum je, že sme dokázali vyhrať 2. štvrtinu a to hlavne svojou bojovnosťou v obrane a využitím chýb súpera. V útoku sa nám bohužiaľ v tom nepodarilo pokračovať aj počas tretej štvrtiny. Nekoncentrovanosťou a zbytočnými stratami sme dovolili súperovi získať veľa lôpt a premeniť ich na ľahké koše. Musíme sa z toho poučiť, pretože sa nám už nemôže stávať, že sa nám nepodarí skórovať za celú štvrtinu.

Vyjadrenie hostí

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok:

Potvrdili sme úlohu favorita aj keď s hrou, ktorú od družstva očakávam som bol spokojný len v prvej a tretej štvrtine. Našim „uspokojením“ sme v druhej štvrtine vrátili Cassoviu do hry o prijateľnejší výsledok pričom sme tento úsek prehrali 19:10. Každopádne na konečnom výsledku sa podpísala širšia lavička, ktorá mohla zasiahnuť do zápasu ako aj naše skúsenosti.

Lucia Kelčíková, hráčka MBK Ružomberok:

K našej výhre dopomohla obrana a v druhom polčase aj premenené strely. Naš výkon bol v úvode kvalitný. Presadzovali sme sa aj strelecky. V druhej štvrtine sme nepremenili pár košov, čo sa odrazilo na výsedku. Súper nás v tomto úseku hry začal dobiehať. Kvalitne sme zahrali tretiu štvrtinu a nakoniec sme aj celé stretnutie dotiahli do víťaznéko konca na palubovke súpera výsledkom (42:70).