BK SOŠŽ Cassovia Košice 80 - 68 MBK Stará Turá
18 feb 2017 - 15:30......JUNIORKY..... Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

BK SOŠŽ Cassovia Košice – MBK Stará Turá 80:68 (14:21, 38:37, 58:52) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 27, Mihaliková 11, Rojtašová 11, Schmidtová 10, Kardoheľová 9, Piteková 7, Maximová 5. Tréner: J.Hricko

„Veľmi sme sa tešili na tento dvojzápas, lebo sme nepoznali súpera. Chceli sme si zmerať sily s tímom, ktorý proti nám ešte nenastúpil. Úvod nebol zlý ale ani dobrý. Zbytočné chyby v obrane nám prekazili dobrý dojem z prvého polčasu. V druhom sme vybehli na súpera so zónou a častým striedaním s osobnou obranou sme narušili tempo nášho súpera. Vydržali sme až do konca zápasu, čo znamenalo zaslúženú výhru. Dali sme 80 bodov čo je chvályhodné a baby boli pri chuti. Určite nám pomohla aj širšia rotácia hráčok“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Pred súperom sme mali rešpekt, do zápasu sme šli s nasadením. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme zabojovali ešte viac a urobili sme si náskok, ktorý sme sa snažili udržať do konca zápasu. Turanky sme zaskočili zónovou obranou 3-2, do ktorej nevedeli hrať. Hra 1na1 a spomínaná zóna nám zaručili úspech. Sme radi, že sme to dotiahli do víťazneho konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie N.Kardoheľová.