BK SOŠŽ Cassovia Košice 49 - 43 ŠBK Spišská Nová Ves
04 dec 2016 - 10:00......KADETKY..... Košice, ŠA SOŠŽ Palackého 14

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠBK Spišská Nová Ves 49:43 (11:18, 32:24, 38:31) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 15/15 doskokov/, Maximová 11, Strompová 11/7 získ.lôpt/, Ulianinová 8, Cabanová 0 (Petrušková 3, Haová a Lukčová po 2). Tréner: M.Klasovský

„Asi uvedomujúc si dôležitosť zápasu doň dnes dievčatá vstúpili nie práve najlepšie, keď sme po prvej štvrtine prehrávali už o 7 bodov. Svoje určite zohrala aj únava po včerajšom ťažkom zápase. Počas prvej prestávky sa nám však podarilo upokojiť sa a upriamiť svoje sústredenie na našu hru. Možno aj to malo za následok, že sme druhú štvrtinu vyhrali 21:6. Napriek veľkému úsiliu súpera sa nám nakoniec podarilo udržať si vedenie a zvíťaziť“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Do nedeľňajšieho zápasu so SNV sme vstupovali s veľkou motiváciou vyhrať aj vďaka sobotňajšej výhre s Popradom. Prvú štvrtinu sa nám veľmi nedarilo, hneď zo začiatku sme dostali zbytočné koše a robili sme zbytočné chyby, útok bol príliš unáhlený. No aj tak sme to nevzdali a nenechali súpera, aby nás podcenil a v druhej štvrtine sme zlepšili obranu aj útok. Náš súper znervóznel a začal robiť chyby, my sme využili šancu a podarilo sa nám získať malý náskok aj vďaka výškovej prevahe našich hráčok. Náskok sme udržiavali po celý čas. Zápas sa tak niesol v napínavom duchu, ale nakoniec sme ho dotiahli do víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie I. Turyová.