BK SOŠŽ CASSOVIA KOŠICE 60 - 47 ŠŠK UNION Press KE
13 mar 2016 - 09:30Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Nedeľa ako každá iná, opäť raz basketbalová, dala možnosť kadetkam Cassovie zmerať si sily tentoraz so súperkami z Unionu. Zápas sa odohral už tradične na domácej palubovke v Športovej aréne na SOŠŽ. Aj keď sa súperi stretli pred mesiacomv záverečnom kole základnej časti ligy, zápas pripravil opäť veľa krásnych a pútavých športových momentov.

„Doslova prešiel mesiac a nás čakal opäť tento nám známy súper. V tejto sezóne to už bola náša 4. vzájomná konfrontácia. Doterajšiu bilanciu dvoch ligových výhier a jednej prehry z prípravného turnaja v Bardejove sme rozšírili o ďalšie víťazstvo. Výhra nás samozrejme teší, no treba priznať, že herný prejav bol na vážkach. Aj keď sme zvládli prvý polčas výsledkovo na výbornu, nevyhli sa nám hluché momenty z pohľadu obrany. Teší ma však odstavovanie a obranný doskok proti tomuto somaticky dobre disponovanému súperovi v prvom polčase. Žial na FX sme zvládli hlavne tretiu štvrtinu, ktorú sme prehrali „šialeným“ rozdielom 7:20. Je nepochopiteľné, že sme svojou nezodpovednou hrou dovolili súperovi v tejto čati hry nastrieľať viac bodov ako v polčasovom výsledku. Súpera sme sami postavili na nohy a dali mu nádej na prípadný úspech v tomto stretnutí. Dievčatá si musia uvedomiť, že žiadny duel v tejto kategórií sa nerozhodne v polčase a nemôžu sa uspokojiť s prípadnym náskokom či na druhej strane zase nikdy nezložiť hlavu v prípade počiatočného neúspechu. Basketbal sa hrá 40 minút a to za každého stavu. Som rád, že po facke, ktorá nás prebrala v tretej štvrtine sme dotiahli zápas do víťazného konca vďaka širšej lavičke a lepšej zohratosti “, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Union Press Košice – 60:47 (16:9, 35:17, 42:37) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Schmidtová 16, Kačmárová 10, Strompová 8, Krajcová 5, Mihaliková 4, Maximová 4, Bohušová 4, Gyuriová 3, Šonková 3, Burdová 2, Piteková 1. Tréner: R. Dvorščák

ŠŠK Union Press Košice: Polášeková 12, Lechmanová 10, Demeková 9, Szegedyová 6, Siládiová 6, Surmová 2, Gliganičová 2. Tréner: Ľ. Begáni

TH: 5/10 – 10/20, FAULY: 20 – 17, TROJKY: 3 – 1. Rozhodovali: Macák, Cibulka.  ŠTVRTINY: (16:9, 19:8, 7:20, 18:10).