BK SOŠŽ Cassovia Košice 57 - 39 ŠŠK UNION Press KE
14 feb 2016 - 11:00Športová Arána SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Potvrdiť dva body do tabuľky mali šancu kadetky Cassovie už na domácej palubovke v nedeľu 14.2.2015 pred aktívnymi divákmi z oboch táborov košických klubov.

„V tomto zápase sme mali ešte väčšiu šancu vyskúšať si hrať do zónovej obrany, keďže súper v oklieštenej zostave ju na nás hral vyše troch štvrtín. Aj keď sme sa dokázali hneď v úvode presadiť streľbou za tri body celkovo sme hrali nesmelo a dosť pomaly. Za katastrofálny beriem záver polčasu, kedy sme vlastnými chybami a slabou komunikáciou v obrane dovolili súperovi otočiť stav vo svoj prospech. Súperovi sme šnúrou 11. bodov dovolili upraviť stav z 21:16 na 21:27. Zlom celého stretnutia nastal v tretej štvrtiny, kde baby začali agresívnejšie brániť a hlavne hrať rýchlejšie dopredu, čo sa prejavilo aj na výsledku tretej štvrtiny 19:4 pre nás. V poslednej štvrtine sa zápas viac menej dohrával a prekvapenie či zlom už baby nepripustili. Celkovo sme v poslednom zápase základnej časti uspeli a uvidíme čo nám športový osud nadelí do nadstavby“ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Union Press Košice 57:39 (11:12, 21:27, 40:31) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 14, Mihaliková 13, Krajcová 9, Kačmárová 6, Schmidtová 4, Strompová 4, Burdová 3, Gyuriová 2, Majerčíková 2. Tréner: R. Dvorščák

ŠŠK Union Press Košice: Demeková 10, Polášeková 10, Surmová 7, Mikovčáková 6, Bodnárová 5, Slatinová 1. Tréner: Ľ. Begáni

TH: 12/18 – 5/9, FAULY: 13 – 17, TROJKY: 1 – 2. Rozhodovali: Životský, Fáber. ŠTVRTINY: (12:12, 10:15, 19:4, 17:8).