BK SOŠŽ Cassovia Košice 56 - 48 ŠŠK UNION Press Košice
17 mar 2017 - 16:30......JUNIORKY..... Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Union Press Košice 56:48 (15:9, 29:25, 48:38) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 15, Kardoheľová 12, Rojtašová 9, Mihaliková 8, Gyuriová 4, Schmidtová 3, Šonková 3, Maximová 2. Tréner: J.Hricko

„V piatok nás čakal posledný zápas tejto sezóny na domácej palubovke. Úvod bol dobrý, začali sme aktívne a skóre 15:1 hovorilo za všetko. Škoda, že to bolo všetko a tam sme sa zastavili. Zvyšok duelu by sa dal z našej strany nazvať nemastný-neslaný. Kopili sa chyby v obrane, slabý obranný doskok a 13 strát v prvom polčase sa podpísali pod chabý polčasový výsledok. V druhej polovici sme si vybudovali aj 14 bodový náskok, no žiaľ ten sme neudržali. Výhra o 8 bodov určite teší, no predvedený výkon určite nie. Samozrejme, že sme mali aj dobré momenty, len škoda, že ich bolo pomenej. Dievčatám chýbala iskra, energia a radosť z basketbalu. Taktiež ma mrzí, že sa nenašla nejaká hráčka, ktorá by svojim nasadením strhla aj ostatné. Tento zápas sme brali aj ako prípravu na posledné dvojkolo Zvolen a Stará Túra, kde nás nečaká nič jednoduché. Chceme aj tam uspieť, no vieme, že ani jeden z týchto zápasov nebude ľahký. A práve preto musia baby priniesť na palubovku viac energie, emócii a koncentráciu“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Keďže nás čakal posledný domáci zápas v sezóne chceli sme ho odohrať čo najlepšie a nastúpili sme odhodlane. Úvod zápasu sa nám vydaril získavali sme lopty a dávali jednoduché koše. Žiaľ, toto tempo sme nedokázali udržať, stratili sme niekoľko lôpt a súper to využil a skóroval. Celý zvyšok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. V závere sa nám podarilo dať niekoľko dôležitých košov čím sme zlomili súpera a dokázali ho poraziť“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie B. Gyuriová.