BK SOŠŽ Cassovia Košice 60 - 57 BK ŠKP 08 Banská Bystrica
15 okt 2016 - 14:00......EXTRALIGA ŽENY..... Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Dobrý prvý polčas bol základným kameňom úspechu. Väčšinu zápasu sme kontrolovali a bol v našej réžií. Baby sa na konci zomkli a dotiahli ho do víťazného konca. Veľmi nám pomohli 4 trojky Mackulínovej v dôležitých momentoch. Nevyhli sme sa chybám v tomto zápase no teší nás iba 14 stratených lôpt.

Miriam Mackulínová, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Hrali sme vyrovnane a koncentrovane prakticky celý zápas. Nemali sme výpadky ako to bolo po minulé zápasy. Hrýzli sme do Bystrice celých 40 minút a ani na chvíľu sme nepochybovali, že výhru strhneme na svoju stranu. Napokon sa tak aj stalo. A momentálne si vychutnávame pocit prvej domácej výhry. Plnili sme pokyny trénera čo bol základ úspechu. Postavili sme sa jedna za druhú a motivovali sa počas celého zápasu.

Vyjadrenie hostí

Miloslav Michálik, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Rozhodli individuálne chyby hráčok, veľké množstvo zahodených trestných hodov (až 13) a úzka rotácia lavičky.

Katarína Piperková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

V obrane sme pochybili v základných veciach. Naše nepremenené trestné hody a strely spod koša nás stáli víťazstvo. Tento zápas nám ukázal nedostatky, na ktorých budeme pracovať aby sme ich odstránili.