BK SOŠŽ Cassovia Košice 63 - 74 ŽBK Rožňava
08 okt 2016 - 11:00.....KADETKY.....Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŽBK Rožňava 63:74 (23:22, 50:35, 58:48) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 18(8 doskokov), Maximová 8, Petrušková 7, Piteková 6, Ulianinová 2 (Hudáková 12, Komanová 7, Basová 3, Klimentová 0, Lukčová 0, Zapletalová 0, Čavarová 0). Tréner: M.Klasovský

„Do prvého ligového zápasu sa nám nepodarilo vstúpiť tak koncentrovane, ako sme si predsavzali, no v priebehu prvého polčasu sme dokázali prevziať kontrolu nad stretnutím, čo vyústilo do polčasového náskoku 15 bodov. Nanešťastie sme sa počas polčasovej prestavky pravdepodobne uspokojili s výsledkom v predstavách, že je zápas už rozhodnutý. Avšak basketbalový zapas sa nehrá len jeden polčas a tak sa s pribúdajúcim časom tímu z Rožňavy darilo postupne ukrojovať z nášho náskoku, čo hráčkam súpera dávalo krídla a naopak naše hráčky uvádzalo čím ďalej tým viac pod tlak, s ktorým sme sa ku koncu zápasu nedokázali vyrovnať. Najväčšie problémy nám robil útočný doskok súpera a taktiež veľký počet stratených lôpt. Hráčkam nemôžem uprieť snahu, pokúšali sa v závere ešte výsledok nejak zvrátiť, no žiaľ nervozita im zväzovala ruky. Je však vhodné si tiež uvedomiť fakt, že väčšina hráčok doposiaľ nepôsobila v pozícii, v ktorej by zodpovednosť za stretnutie bola primárne v ich rukách. Je to ale pozícia, na ktorú si budú musieť postupne zvyknúť a ja verím, že sa postupne spoločne navzájom budeme posúvať ďalej a zlepšovať sa. Rád by som sa touto formou chcel poďakovať “našim” rodičom a priaznivcom, ktorí si našli cestu do našej haly a prišli nás povzbudiť. Bolo ich počuť a dodávalo nám to energiu. Mrzí ma, že sme sa im za to nedokazali odvďačiť lepším výkonom. Súperovi blahoželám k víťazstvu.“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.