BK ZŠ Zvolen 64 - 52 BK SOUŽ Cassovia Košice
01 apr 2017 - 14:00......JUNIORKY..... Zvolen, ZŠ nám. Mládeže

BK ZŠ Zvolen BK SOŠŽ Cassovia Košice 64:52 (15:17, 24:33, 47:40) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 17, Mihaliková 10, Rojtašová 8, Arendáčová 6, Gyuriová 4, Schmidtová 2, Krajcová 2. Tréner: J.Hricko

„V sobotu nás čakal Zvolen. Vedeli sme, že ak si chceme udržať deviatu priečku potrebujeme vyhrať. Úvod tohto duelu sme nezačali dobre. Obranný doskok nám robil veľké problémy. Druhá štvrtina bola podľa našich predstáv. Dobrá obrana a aktívna hra v útoku boli kľúčové. Polčas sme vyhrali o 9 bodov. V šatni sme si povedali, čo nás čaká v druhej polovici. Nič na čom sme sa dohodli nefungovalo. Tretia štvrtina nás stála veľa síl, no najmä psychických. Súperky boli agresívne, húževnaté a zmietli nás 23:7. V poslednej štvrtine sme odišli už aj fyzicky. Zvolen bol bojovnejší a sústredenejší. Stiahli sme síce na tri body, no chyby v kľúčových momentoch nás obrali o vytúžene víťazstvo. Bol to dobrý zápas plný vypätých situácii. Lekcia pre dievčatá a skúsenosť, ktorá ich posunie vpred. Trochu ma mrzí rozdiel 12. bodov, lebo to neodzrkadľuje reálne sily na ihrisku“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Tento zápas nezačal podľa našich predstáv. V úvode nám robilo problém odstavovanie a doskočili nám veľa lôpt. Po krátkej chvíli sme sa prebudili a polčas sme otočili v náš prospech. Vstup do druhého polčasu sa rovnal tomu prvému. Zaskočili nás aktívnou obranou, v ktorej sme sa nevedeli strelecky presadiť. V závere zápasu sme podľahli stresu, čo súperky využili a zápas skončil v ich prospech“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie J. Rojtašová.