BKM Bardejov 39 - 62 BK SOŠŽ Cassovia Košice
07 jan 2016 - 17:00ŠH Mier Bardejov

Odvetný zápas sa konal s odstupom jedného dňa v Športovej hale Mier, ktorá pripravila opäť raz krásny basketbalový podvečer. Dievčatá mali čo po nie veľmi oku lahodiacom výkone z domáceho stretnutia napraviť.

„Aj keď sme si prešli zostrih videa z domáceho zápasu a niekoľko krát na tréningu aj predzápasovej porade povedali, že musíme ubrániť  hlavne ich líderky v hre 1×1 opak bol pravdou a slová ostali len slovami. V prvej štvrine sme dovolili súperovi hádzať až 14 trestných hodov. Ak zoberieme, že súper dal v prvej štvrtine 14 bodov a zo samotnej hry len 4 body tak určite nemôžeme brať tento úsek hry z našej strany za úspešný. Po úvodnej desaťminútovke sa obraz hry zmenil a dievčatá začali viac brániť a menej faulovať o čom svedčí aj fakt, že v ďalšom priebehu hry už stál súper na čiare trestného územia len 5 krát. Verím, že dievačá sa pomaly učia využívať fauly ako taktický variant aj keď niekedy je to skôr neochota ubrániť hráčku. Potrvá roky ale už sa objavujú prvé náznaky čo ma nesmierne teší. Zápas sme v záverečnom bilancovaní vyhrali aj keď víťazstvo sa celkovo nerodilo ľahko. Bardejov bol viac než dôstojným súperom, no šírka lavičky nakoniec rozhodla. Verím, že sa Bardejovu podarí káder stabilizovať a vrátiť sa na svoje pôvodné priečky“ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 39:62 (13:17, 22:30 30:45) Štatistika zo zápasu

BKM Bardejov: Biľová 16, Ratvajská 15, Ristvejová 6, Prokopovičová 2. Tréner: P. Pekár

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 13, Kačmárová 9, Rojtašová 9, Krajcová 8, Strompová 6, Maximová 4, Gyuriová 4, Schmidtová 4, Majerčíková 3, Piteková 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 10/19 – 16/19, FAULY: 17 – 18, TROJKY: 0 – 2. Rozhodovali: Rusnák, Čurila. ŠTVRTINY: (13:17, 9:13, 8:15, 9:17).