ŠBK Šamorín 80 - 56 BK SOŠŽ Cassovia Košice
18 mar 2016 - 19:00ŠC Samaria

Vyjadrenie domácich

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín:

Prvý polčas bol vyrovnaný na obidvoch stranách chybami. V druhom polčase sme si uvedomili, že máme len štvorbodový náskok a naše hráčky pridali. Náš tím bol lepší tak v obrane, ako aj v útoku. Nízky náskok z polčasu sme zvýšili o 20 bodov a vyhrali sme 24 bodovým rozdielom. V stredu nás čaká 1. Zápas Play-off.

Alexandra Hašková, hráčka ŠBK Šamorín:

Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, ale sme potom vďaka vlastným chybám umožnili súperovi vrátiť sa do zápasu. V druhom polčase sme však boli jednoznačne lepšie, vytvorili sme si náskok a ten sme si udržali do víťazného konca zápasu.

Vyjadrenie hostí

Radko Dvorščák, asistent trénera BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Zápas sme brali, ako príprava na Play-off. Nezvládli sme úvod, dlhšie nám trvalo kým sme sa rozohrali. Druhý polčas bol pre nás katastrofou výsledok hovorí sám za seba 42:22. Súper nás „preskákal“ a priveľa sme zbytočne faulovali. Súperovi blahoželáme k zaslúženému víťazstvu a prajeme veľa úspechov v ďalšej časti súťaže. Veríme že my sa z chýb poučíme.

Barbara Gyuriová, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Zápas sa nám veľmi nevydaril, pretože doma sme vedeli vyhrať no dnes sa nám nedarilo hlavne pod košom. Dostali sme ľahké body z nábehov a trojky. Naopak my sme loptu pod kôs nedávali aj keď pozície tam boli. Miestami sme problém ubrániť jednoduchú clonu. Bol to môj prvý extraligový zápas a bola to skvelá skúsenosť,no no mohli sme hrať oveľa lepšie.