ŠBK Šamorín 63 - 46 BK SOŠŽ Cassovia Košice
12 nov 2016 - 18:00......EXTRALIGA ŽENY..... Šamorín, ŠC Samaria

Vyjadrenie domácich

Tomáš Kačmarík, tréner ŠBK Šamorín:

V týždni sme mali rôzne zdravotné problémy a na tento zápas sme nenastupovali dobre pripravení. Náš tréningový rest bol viditeľný. Neexistuje však žiadna výhovorka na náš dnešný zlý výkon. Spokojní ako tak môžeme byť iba so začiatkom zápasu a so 4.štvrtinou. Potešil ma výkon mladej Cséfalvayovej a bojovnej Theiner, no ináč sme zlyhali. Tešiť nás môže iba víťazstvo. Gratulujeme aj Cassovii, ktorá odohrala pekný zápas.

Júlia Lelkes, hráčka ŠBK Šamorín:

Na začiatku zápasu sa nám nepodarilo dostať do správneho tempa. Nedôslednosťou v obrane a nepremenenými strelami nechali hrať súperovi svoju hru. Na konci zápasu sa nám podarilo preukázať našu silu, spraviť si väčší náskok a dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Vyjadrenie hostí

J. Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Podali sme bojovný výkon. 3 štvrtiny sme boli vyrovnaný partner družstvu Šamorín. Škoda poslednej desaťminútovky, ktorá nám nevyšla a rozhodla o zápase. Chýbal nám obranný doskok a rozvaha v poslednej štvrtine.

Júlia Desiatniková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Odohrali sme bojovný výkon do poslednej sekundy zápasu. Ušli nám body kvôli individuálny, chybám v obrane a chýbal nám obranný doskok. Celý zápas bol vyrovnaný, akurát v poslednej štvrtine súper využil naše chyby a otočil zápas v svoj prospech.