ŠBK Spišská Nová Ves 53 - 42 BK SOŠŽ Cassovia Košice
16 jan 2016 - 15:15Športová hala SNV

Uplynulý víkend zase raz patril kadetskej lige, kde na naše dievčatá čakal známy a individuálne silný súper zo Spišskej Novej Vsi. Mesto označované za vstupnú bránu do Národného parku Slovenský raj pripravilo našim dievčatám konfrontáciu basketbalových zručností ako sa patrí.

„Vedeli sme a aj sme sa pripravovali na to, čo od súpera môžeme očakávať. Súper aj keď s užšou lavičkou, no o to odhodlanejší a bojovnejší nám uštedril cennú lekciu. Očakávali sme vyrovnaný zápas, keďže máme už čo to spoločne odohraté. Aj posledný zápas minulej sezóny sme s ním na jeho palubovke prehrali o bod. Treba priznať, že súper takmer celý zápas mierne kontroloval, o čom svedčia aj výsledky jednotlivých štvrtín. Najviac nás môže mrzieť, že sme necelé tri minúty pred polčasom stratili sedem bodové vedenie, o ktoré sme prišli spanilou jazdou súperiek a hlavne trojkou v posledných sekundách. Celý tento úsek bol veľmi netakticky z našej strany o čom svedčí aj fakt, že súper sa vrátil do hry deväťbodovou šnúrou. V druhom polčase sme sa akosi nepoučili z chýb, chýbalo väčšie nasadenie a chuť odniesť si z palubovky súpera plný bodový zisk. Nevadí, aj keď sme sklamaní, taký je šport a v tom je krásny. Verím, že nám táto pomyselná facka hlavne s ohľadom na herný prejav otvorila oči. “ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

ŠBK SNV – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 53:42 (13:12, 25:23, 38:31) Štatistika zo zápasu

ŠBK SNV: Lysová 20, Babejová 11, Babiková 10, Sopkovičová 5, Černická 4, Karaffová 3. Tréner: M. Bartoš

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 8, Schmidtová 8, Bohušová 8, Mihaliková 4, Rojtašová 4, Piteková 4, Krajcová 2, Maximová 2, Gyuriová 1, Ulianinová 1. Tréner: R. Dvorščák

TH: 12/23 – 4/8, FAULY: 15 – 20, TROJKY: 3 – 4. Rozhodovali: Mlynarčík, Štrauch.  ŠTVRTINY: (13:12, 12:11, 13:8, 15:11).