ŠŠK UNION Press KE 42 - 52 BK SOŠŽ Cassovia Košice
13 feb 2016 - 10:00ŠH Loko, Čermeľská

Záver základnej časti kadetskej ligy patril Košickému súboju kadetiek Unionu s Cassoviou. Zápasy boli pre oba tými dôležité pričom body v tabuľke potrebovali obe družstvá. Prvý duel bol určený žrebom na palubovke Unionu známej všetkým basketbalistom  ako „LOKY“.

„Somaticky dobré vyskladaný súper nám bol počas celého stretnutia viac než vyrovnaným partnerom. Ťažkosti nám robila zónová obrana. Trápili sme sa hlavne v zakončení aj keď sme si vedeli v nej vytvoriť vhodné pozície na koncovku. Pokiaľ chceme uspieť proti takýmto typom obrán musíme „trafiť“ aj z vonku. Do polčasu nám celkovo chýbali body zo streľby. Aj keď sme si dokázali vytvoriť 13 voľných pozícii premenili sme len jednu. Som rád, že baby sa nevzdali a po polčasovej porade pochopili, že je len otázkou času kedy tento strelecky handicap prelomíme. To sa nám podarilo v druhom polčase, čím sme značne nalomili vieru súpera vo vybranú obranu. Trocha ma mrzí, že sme zase niekoľko krát nevyužili taktický faul aj keď sme boli v bonuse aby súper nemal posledné zakončenie, ale aby sme my mali posledný útok v závere štvrtiny. Každopádne babám blahoželám k víťazstvu. Zase sa raz presvedčili, že vieme hrať a vytvárať pozície do zónových obrán“ vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

ŠŠK Union Press Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 42:52 (7:11, 17:24, 34:27) Štatistika zo zápasu

ŠŠK Union Press Košice: Bodnárová 17, Mikovčáková 7, Polášeková 5, Palfiová 5, Szegediová 4, Demeková 2, Surmová 2. Tréner: Ľ. Begáni

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 12, Mihaliková 9, Krajcová 8, Šonková 6, Kačmárová 4, Gyuriová 3, Majerčíková 3, Rojtašová 3, Schmidtová 2, Piteková 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 9/14 – 15/27, FAULY: 19 – 18, TROJKY: 1 – 3. Rozhodovali: Životský, Andráši.  ŠTVRTINY: (7:11, 10:13, 10:10, 15:18).