ŠŠK UNION Press Košice 57 - 65 BK SOŠŽ Cassovia Košice
04 feb 2017 - 11:00......JUNIORKY..... Košice, ŠH Loko, Čermeľská

ŠŠK Union Press KE – BK SOŠŽ Cassovia Košice 57:65 (16:14, 30:31, 36:45) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 35, Mihaliková 15, Kardoheľová 10, Rojtašová 5 Tréner: J.Hricko

„Zápas sme otvorili s nevýraznou prvou štvrtinou. Pokyn znel jasne byť aktívny a agresívny od prvej sekundy. Cely prvý polčas sa striedali dobré momenty so zlými. V tretej štvrtine sme trochu pritlačili a zrýchlili prechod do útoku. Podarilo sa nám odskočiť aj na 16 bodov. A to všetko jednoduchou, no veľmi účinnou hrou v útoku a zvýšenou aktivitou v obrane. Baby zabojovali a ukázali charakter. V závere sme stratili koncentráciu a súper využil náš výpadok. Opäť sme “využili” služby našich dvoch kadetiek, ktoré zanechali dobrý dojem. Nasadenie a chuť ukázať sa v dobrom svetle im nechýbali. Na záver chcem ešte vyzdvihnúť výkon Stanky Arendáčovej, ktorá podala dobrý výkon a bolo ju cítiť pod oboma košmi. Teraz nás čakajú dva týždne tvrdej práce a prípravy na našich ďalších súperov. O dva týždne v sobotu privítame na domácej palubovke Starú Turú a v nedeľu Zvolen“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Boli sme odhodlané tento zápas vyhrať. Súpera sme už dobre poznali a vedeli sme, že najväčšie problémy budú nastávať pod košom. Na stranách súperiek bola výšková prevaha, ktorá im zaručila veľa doskokov v obrane aj v útoku. Zlyhávali sme hlavne v odstavení a premieňali sme málo košov čo sa ukázalo aj na tabuli po prvom polčase, keď sme vyhrávali len o 1 bod. V druhej polovici zápasu sme sa zobudili v útoku aj v obrane, urobili sme si náskok, ktorý sme sa snažili držať až do konca zápasu. Nebyť stratených lôpt v posledných sekundách zápasu a inkasovaných lacných košov, mohol byť výsledný rozdiel väčší. Sme však radi, že sme zápas dotiahli do víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie S. Arendáčová.