Young Angels 2000 Košice 57 - 70 BK SOŠŽ Cassovia Košice
02 okt 2015 - 18:15ZŠ M. Lechkého Jána Pavla II. 1

Dlhoočakávaný oficiálny začiatok kadetskej ligy pre sezónu 2015/2016 vyšiel v tomto roku  na 40 týždeň. Súperkám Cassovie na úvod žreb pridelil mestského rivala z Young Angels. V piatok sa odohral zápas v telocvični na ZŠ M. Lechkého so začiatkom o 18:15. Zápas bol od úvodu celkovo vyrovnaný a právom niesol prívlastok derby. Oku diváka nemohli ujsť krásne súboje a vzájomná rivalita na oboch stranách, všetko samozrejme v medziach Fair – play.

“Som rád, že dievčatá vstúpili do zápasu odhodlane a držali hlavu hore aj keď boli úseky hry, ktoré nezodpovedali tomu načom systematicky a dlhodobo pracujeme. Dievčatá odviedli kolektívny výkon a dokázali sa vysporiadať hlavne s nátlakovou obranou a rýchlymi protiútokmi súpera. Aj keď sme dokázali každú štvrtinu vyhrať rozhodujúci náskok sme si spravili v poslednej štvrtine, ktorú sme vyhrali 9:17 a definitívne tým súpera porazili” vyjadril sa hlavný tréner košických kadetiek R. Dvorščák.

Young Angels 2000 Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 57:70 (17:18, 36:38, 48:53) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 18, Mihaliková 9, Rojtašová 9, Krajcová 8, Schmidtová 7, Piteková 6, Bohušová 5, Ulianinová 5, Šonková 2, Gyuriová 1. Tréner: R. Dvorščák

Young Angels 2000 Košice: Machalová 16, Pahuliová 14, Urbánová 6, Ušalová 6, Knappová 4, Barabášová 3, Kolesárová 3, Virasztová 3, Telepčáková 2. Tréner: P. Jankovič

TH: 17/28 – 12/23, FAULY: 17 – 22, TROJKY: 2 – 2. Rozhodovali: Životský, Sedláček.  ŠTVRTINY: (17:18, 19:20, 12:15, 9:17).

Fotografie zo zápasov v spolupráci s hráčkami BK SOŠŽ Cassovia Košice nájdete TU

Publikované: 6.10.2015 Autor: Radko Dvorščák