BK SOŠŽ Cassovia Košice 36 - 68 Young Angels Košice
01 okt 2016 - 09:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Juniorky Cassovie odohrali v uplynulom týždni prvé kolo juniorskej ligy v ktorom si v dvoch zápasoch zmerali sily s rovesníčkami z Young Angels.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Young Angels Košice 36:68 (7:16, 22:35, 30:55) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 11, Mihaliková 7, Arendáčová 6, Rojtašová 6, Kačmárová 4, Kocáková 2. Tréner: J. Hricko

 „Úvodný zápas novej sezóny začal v dobrom tempe a nasadení. Striedali sa dobre momenty s horšími. Príliš veľa strát a chyby v obrane sa podpísali na polčasovom výsledku. Baby však zbrane nezložili a bojovali ďalej. Videli sme zopár pekných akcií v útoku, ale bohužiaľ na súpera sme nestačili. Súper mal širšiu rotáciu hráčok a kvalitu na svojej strane“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Bol to náš prvý oficiálny zápas v sezóne. Dievčatá k nemu pristúpili zodpovedne a od úvodu ukázali chuť a odhodlanie po víťazstve. Samozrejme nevyhli sme sa hrubým chybám, ktoré súper trestal. Určite nás čaká veľa práce, no na druhej strane viem, že dievčatá sú odhodlané a majú chuť sa učiť. Treba byť trpezlivý a postupne sa pripravovať hlavne na zápasy EGBL (Europen Girls Basketball League), kde budú mať hráčky možnosť medzinárodnej konfrontácie“, vyjadril sa tréner junioriek Young Angels R. Dvorščák.

Publikované: 6.10.2016 Autor: Radko Dvorščák, Autor titulky: MaximGorkij