Hricko: Preskočiť Bystricu je pre nás mentálna vzpruha

Kópia – DSC_0003Basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice v predposlednom zápase základnej časti zdolali na vlastnej palubovke bratislavský Slovan 70:66. Výrazne sa tak posunuli k zisku siedmeho miesta pred štartom play-off, v ktorom by mohli naraziť na basketbalistky Ružomberka.

Cassovia si v dueli so Slovanom vytvorila menší náskok už do polčasovej prestávky, do ktorej vstupovali Košičanky za stavu 39:35. V závere sa síce súper začal doťahovať, no náskok si domáce udržali.

Napriek víťazstvu nebol tréner Cassovie Ján Hricko príliš spokojný s výkonom tímu.

„Zápas sa nám príliš nevydaril, hoci sme vyhrali o štyri body a sme radi, ale herný prejav nebol zďaleka na takej úrovni ako by sme si predstavovali. Ceníme si to víťazstvo, ale sme si vedomí toho, že tam boli z našej strany riadne chyby,“ povedal Hricko.

Maximálne sa sústredia na zápas so Šamorínom

Najviac bodov v stretnutí so Slovanom zaznamenala Eva Filičková, ktorá si pripísala 20 bodov a k tomu pridala aj 12 doskokov.

„Ofenzívne hrala určite dobre a myslím, že aj čo sa týka doskokov, tak nám veľmi pomohla. V závere síce spravila dve alebo tri taktické chybičky, ale ako som povedal, celkový prejav mužstva nebol uspokojivý. Eva však bola určite jednou z opôr v tomto zápase,“ skonštatoval Hricko.

Cassovia sa vďaka víťazstvu so súperom z nášho hlavného mesta dotiahla v počte bodov na siedmu Banskú Bystricu.

„Toto nás samozrejme veľmi potešilo. Momentálne sme v pluse o 11 bodov pred nimi čo sa týka skóre. Vyzerá to, že by sme ich mohli preskočiť, a to je pre nás mentálna vzpruha,“ povedal tréner Cassovie.

V záverečnom kole základnej časti cestujú košické basketbalistky do Šamorína, s ktorým naposledy doma vyhrali 78:73.

„Musíme sa na tento zápas maximálne sústrediť a pripravovať, keďže je to posledný zápas základnej časti. Môj skromný odhad je taký, že Banská Bystrica s Ružomberkom nevyhrá a tak to vyzerá, že by sme mohli obsadiť siedme miesto.“

Publikované: 16.3.2016 Autor: Patrik Fotta.

Zdroj: Korzar.sme.sk