Hricko verí, že v najbližších zápasoch nájdu lídra

Basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice majú aktuálne na svojom konte zatiaľ len jednu výhru, no to sa už v najbližších zápasoch môže zmeniť. Zverenky trénera Hricka si najbližšie zmerajú sily s Popradom, na domácej palubovke privítajú Nitru a kalendárny rok 2016 ukončia v Banskej Bystrici.

Posledný duel odohrala Cassovia proti Ružomberku, ktorý si z metropoly východu odniesol víťazstvo 90:44.

Napriek vysokej prehre podali košické basketbalistky najmä v prvom polčase dobrý výkon.

„Veril som, že v takom výkone budú baby pokračovať aj v druhom dejstve, pretože sme nemali žiaden problém či už fyzického alebo psychického charakteru. Napokon sme sa ale nedokázali vysporiadať s tlakom ružomberskej obrany, ale hlavne oni začali hrať agresívnejšie, padli im trojky a my sme na to už nenašli protizbraň. Je to škoda, pretože zápas sme mali celkom dobre rozbehnutý,“ povedal tréner Cassovie Ján Hricko, podľa ktorého chýba v tíme líder.

„Jednoznačne chýba hráčka, ktorá by v kľúčových momentoch zobrala zodpovednosť na seba, ale to nemyslím len bodovo, ale aj herne, a možno rozdať dobré prihrávky. Je to problém, ktorý máme od začiatku sezóny, s čím sme aj rátali hneď ako sme sa dozvedeli, že nemôžeme počítať s Katkou Timkovou. Neberieme to však ako neriešiteľnú vec alebo tragédiu. Verím, že sa v najbližších zápasoch nejaký líder nájde a keď nie, tak musíme bojovať ako jeden tím.“

Z Popradu si chcú priviezť body

V sobotu sa košická Cassovia predstaví na palubovke Popradu, s ktorým prehrala v úvode sezóny 44:56.

„Bol to zápas, ktorý sme určite mali vyhrať. Poprad bol v takom zložení, v akom bol a my sme mali odhodlanie, ale bohužiaľ to nevyšlo. Chceme si teraz zobrať naspäť dva body a preto pôjdeme za víťazstvom,“ skonštatoval Hricko.

Doma potom Košičanky privítajú Nitru, s ktorou im nevyšiel duel 3. kola a tak si budú rozhodne chcieť napraviť reputáciu.

„Mali sme tam riadny výbuch a prehrali sme o 23 bodov. Nešlo tam o žiadne splietanie basketbalových taktík. Skôr sme pochybili na základných veciach a tak máme čo naprávať. Celkovo v tejto sérii Poprad, Nitra, Bystrica a Slovan budeme chcieť uspieť.“

Uvedomujú si situáciu

Napriek sérii prehier sa snažia v Cassovii myslieť pozitívne. Sezóna je ešte dlhá a rovnako aj v tej predošlej sa do najväčšej formy dostali zverenky trénera Hricka až v jej závere, keď sa už hralo o konečné umiestnenie.

„Rozhodne nemáme hlavy v smútku. Samozrejme si všetci uvedomujeme situáciu, v akej sa momentálne nachádzame. Musíme v prvom rade plniť tie veci, ktoré si povieme na tréningu. V zápasoch potrebujeme udržať koncentráciu a basketbalovo prevýšiť súpera. Nechceme o tom len rozprávať, chceme to ukázať na palubovke,“ uviedol Hricko.

Publikované: 5.12.2016 Autor: Patrik Fotta, Zdroj