II.KOLO MINIBASKETBALOVEJ LIGY V KOŠICIACH

V sobotu 11.4.2015 sa v priestoroch telocvične na Medickej ulici odohrala prvá časť 2. kola Minibasketbalovej ligy. Tu sa stretli družsvtá zo ZŠ Užhorodská (Young Angels Košice), ZŠ Šaca (ŠŠK Union Press Košice), ZŠ Čaňa I (ŠBK Galaxy Čaňa), ZŠ Jenisejská (TYDAM UPJŠ Košice) a ZŠ Krosnianska – chlapci (TYDAM UPJŠ Košice). Keďže družstvá boli znova rozdelené na dve skupiny druhá časť sa odohrala až v stredu 15.4.2015 v telocvični na ZŠ Drábovej . Domáce basketbalistky zo ZŠ Drábovej (BK SOŠŽ Cassovia Košice) tento krát privítali iba dve družstvá a to družstvo zo ZŠ Krosnianskej – dievčatá (BK SOŠŽ Cassovia Košice) a zo ZŠ Staničná (TYDAM UPJŠ Košice). Štvrté družstvo Čaňa II (ŠBK Galaxy Čaňa) sa bohužiaľ nedostavilo kvôli náhlemu ochoreniu skoro celého družstva vrátane trénera. Touto cestou im prajeme skoré uzdravenie a skorý návrat na basketbalové palubovky.

Organizátori, domáca asistentka trénerky Petra Sukubová a hlavný tréner našich kadetiek Radko Dvorščák museli na vzniknutú situáciu promtne reagovať a systém súťaženia sa trošku pozmenil. Každé družstvo tak počas stredajšieho dopoludnia odohralo 2 zápasy proti svojim súperom. Tak mohli mladé basketbalové nádeje o to viac ukázať svoju bojovnosť a basketbalové zručnosti. Je dôležité poznamenať, že každým kolom zaznamenávame zlepšenie každého družstva, čím skláňame poklonu pred každým trénerom, ktorý sa týmto nádejám venuje a odovzdáva im svoje skúsenosti.

K tomu nám niečo povedala aj domáca trénerka Petra Nedoroščíková:

„S dievčatami pracujem už druhý rok a musím povedať, že vidno veľký pokrok. Keď sa pozriem na to ako to vyzeralo na začiatku, keď ani nevedeli čo je to basketbal, tréning o zápase ani nehovorím a dnes, tak mi to robí nesmiernú radosť. Berie to veľa energie, tréneri čo sa venujú mládeži vedia o čom hovorím, ale na to sme tu aby sme tu energiu venovali im. Od koho by sa to naučili, keď nie od nás.
V dnešnej dobe je veľmi náročné dostať dieťa nielen na basketbal ale celkovo na hocijaký šport a ešte náročnejšie je ho tam aj udržať. Je to fakt, pred ktorým by sme nemali zatvárať oči. Preto sme sa s trénermi v našom klube rozhodli organizovať takéto turnaje respektíve založiť Minibasketbalovú ligu, v ktorej nejde prioritne o víťazstvo ale o to, aby mali naše talenty v prvom rade z basketbalu radosť. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo rozbehnúť tento projekt, s ktorým nám pomáha aj OZ Zober loptu, nie drogy a OZ Šport do Košíc. V neposlednom rade musím spomenúť nášho trénera Radka Dvorščáka, ktorý je autorom tohto projektu a aj trénerov ostatných klubov, ktorí sa do tohto projektu zapojili. Našim hlavným cieľom je deti motivovať a vytvoriť im pekné spomienky na ich basketbalové začiatky.“

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Matejom Macichom a Petrou Nedoroščíkovou nájdete TU

Publikované : 17.04.2015 Autor: Radko Dvorščák