IV. KOLO TURNAJA NÁDEJÍ

Nedeľné dopoludnie patrila Športová aréna na SOŠ Železničnej opäť basketbalu. Tentoraz sa v jej útrobách odohrával basketbal našich najmladších nádejí. Domáci klub BK SOŠŽ Cassovia Košice zorganizoval v poradí štvrté kolo Turnaja nádejí. Ide o samostatný projekt štyroch klubov s cieľom dať priestor deťom spoznať krásy tohto kolektívneho športu. Aj toto kolo sa konalo za účasti prípraviek z ŠBK Galaxy Čaňa, ŠŠK UNION PRESS Košice, TYDAM UPJŠ Košice a domáceho usporiadateľa BK SOŠŽ Cassovia Košice. V tomto kole vzorne reprezentovali chlapci a dievčatá zo ZŠ Čaňa, ZŠ Šaca, ZŠ Drábova, ZŠ Jenisejská a ZŠ Starozagorská.

Je vidieť, že z basketbalu majú všetci zúčastnení veľkú radosť. Nemožno si nevšimnúť progres, ktorý týmto budúcim basketbalistom a basketbalistkám vzájomná konfrontácia dáva. Učia sa komunikovať, tímovo pracovať v kolektíve a súťažiť podľa pravidiel fair play.

Zo zúčastnených škôl sa vytvorilo šesť družstiev, pričom každá partia odohrala po tri stretnutia. Celkovo mohli deti, rodičia a príbuzní odsledovať dopoludnia deväť stretnutí. Veríme, že myšlienkou tohto turnaja pomôžeme k napredovaniu basketbalu v Košiciach. Aj keď je to len prvý ročník má svoju úroveň záujemcov a obdivovateľov.

Veľké ďakujem patrí každému dobrovoľníkovi, ktorý nezištne pomohol pri uskutočnení tohto kola. V neposlednom rade patrí vďaka občianskému združeniu Šport do Košíc. Už teraz sa všetci tešime na ďalšie kolo budúcu sobotu 21.02.2015, kde našími hostiteľmi bude ŠBK Galaxy Čaňa v spolupráci s tamojšou Základnou školou.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Marcelom Hricom nájdete TU

Publikované: 15.02.2015 Autor: Radko Dvorščák

Leave a Reply