IV. ROČNÍK MBL ZAHÁJILI AJ MLADŠIE NÁDEJE

Po takmer šiestich mesiacoch odštartoval ďalší v poradí IV. ročník v projekte MBL aj pre kategóriu mladšie nádeje. Dejiskom prvého kola sa v nedeľu 5.11.2017 stala Základná škola Mateja Lechkého. Priestory jej telocvične na svoj basketbalový rast využili tieto družstvá chlapcov a dievčat:

 1. ZŠ Šaca (dievčatá) Young Angels Košice 
 2. ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Košice
 3. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 4. ZŠ Pionierov Rožňava (dievčatá) ŽBK Rožňava
 5. ZŠ Čaňa (mix) BA Čaňa
 6. ZŠ Krymská (chlapci) 1. BK Michalovce
 7. ZŠ Ľudovíta Fullu „A“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 8. ZŠ Ľudovíta Fullu „B“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 9. ZŠ Ľudovíta Fullu „C“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 10. Lučenec (chlapci) AKAPO Lučenec
 11. Lučenec (dievčatá) AKAPO Lučenec
 12. ZŠ Wolkerová (dievčatá) BKM Bardejov

  „Podarilo sa nám podľa predpokladov rozbehnúť v tomto ročníku aj túto vekovú kategóriu. Môžme byť viac než spokojní, že celý projekt systematicky funguje a posúva deti stále basketbalovo vyššie. Ďalšej generácii, ktorej otvárame krásy basketbalu prostredníctvom nášho projektu sú chlapci a dievčatá s ročníkom narodenia 2008 a ml. Vzhľadom k tomu, že viaceré prípravky začali pracovať len pred nedávnom teší nás účasť 12. družstiev, ktoré prejavili záujem vyskúšať si svoje basketbalové zručnosti a preveriť pohybové schopnosti. Máme radosť, že projekt sa už udomácnil aj za hranicami mesta a že aj na toto prvé kolo prišli deti zo siedmich miest. Ak zoberieme, že basketbal formou 3×3 na šírku ihriska si aktívne zahralo v tento deň 139 detí tak náš pocit spokojnosti je oprávnene na mieste. Máme za sebou úspešné prvé kolo, no už teraz v hlavách pripravujeme a plánujeme decembrové kolo, aby sme mohli deťom, ich rodičom, či trénerom pripraviť krásne športové podujatie, ktorého hlavným cieľom je aktívny pohyb detí so zameraním na basketbal. Samozrejme celý tento projekt je otvorený a radi privítame aj ďalších záujemcov, ktorým je blízky basketbal detí, obzvlášť tých najmladších. Veľké poďakovanie za dobrovoľnú spoluprácu a celodennú pomoc patrí hráčkam Young Angels Academy menovite Nine Viznerovej, Petre Findrikovej, Laure Laubertovej a Erike Harvánkovej, ktoré ochotne obetovali svoj voľný čas pre podporu tohto projektu” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Najbližší program MBL Košice:

 • nedeľa 12.11.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, II. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml, ZŠ M. Lechkého
 • nedeľa 10.12.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, III. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml, ZŠ Komenského ul. 587/15, Poprad a v prípade potreby aj ZŠ M. Lechkého, Košice. (Do jednej telocvične sme schopný dať max 8 družstiev)
 • sobota 16.12.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, II. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml, Športová hala ARENA, Námestie Artézskych prameňov, Lučenec

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Fotografie zo zápasov v spolupráci Marekom Findrikom TU

Rozpis zápasov I. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 6.11.2017 Autor: Radko Dvorščák