IX. ROČNÍK BASKETBALOVÉHO TURNAJA V4 MICHALOVCE

1.BKD Michalovce – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 42:72 (13:27, 30:39, 42:52) Štatistika zo zápasu

1.BKD Michalovce: Gazdová 10, Kostovčíková 10, Naščáková 8, Sabovčíková 6, Berdáková 4, Pristašová 4. Tréner: P. Šandor

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 11, Rojtašová 10, Mihaliková 9, Bohušová 9, Strompová 8, Šonková 8, Maximová 6, Piteková 5, Majerčíková 4, Ulianinová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 6/10 – 6/14. FAULY: 14 – 13, TROJKY: 0 – 8. Rozhodovali: Pastirák st. ŠTVRTINY: (13:27, 17:12, 12:13, 0:20).

Voľný predĺžený víkend využili kadetky Cassovie účasťou na IX. ročníku basketbalového turnaja V4 v Michalovciach. Pozvanie od dlhoročného domáceho funkcionára a trénera Ladislava Janošova sa odmietnuť dievčatám ani trénerskej dvojice Dvorščák, Klasovský nedalo. Turnaja sa zúčastnili tri dievčenské družstvá a štyri chlapčenské.

Našim piatkovým súperom sa stali nám dobré známe domáce dievčatá z Michaloviec. Súpera dievčatá dobre poznajú, keďže len v tejto sezóne spolu odohrali osem stretnutí s bilanciou osem výhier nula prehier. Očakávania a zámer pred stretnutím bol teda jasný. Úvod dievčatám vyšiel ukážkovo. Domácemu družstvu nedarovali nič a organizovanou hrou si vytvárali voľné pozície na zakončenie. Po troch minútach hry kadetky Cassovie viedli 9:0. Prvý bod v prospech Michaloviec zaznamenala Gazdová z trestných hodov. To, že domácim dievčatám to v obrane nefungovalo nasvedčuje aj fakt, že len v prvej štvrtine vystrelila Cassovia 7 voľných trojkových striel, pričom lopta prešla sieťkou 4x.

V druhej štvrtine domáce dievčatá po pokynoch trénera zlepšili obranu a nenechávali až tak veľa priestoru súperkám. Na Cassovii bolo vidieť pohodlnosť z náskoku, čo si samozrejme vyžiadalo svoju daň. Domácim dievčatám sa šnúrou 10. bodov podarilo znížiť stav na 24:34  v prospech Cassovie. Samozrejme tento priebeh nenechal chladných hosťujúcich trénerov a došlo k oddychovým časom, striedaniu ako aj hlasnejšej komunikácii. Polčasový výsledok ostal na hodnote 30:39 a výraznejší odklon nenastal ani v tretej štvrtine, keďže na jej konci viedli dievčatá Cassovie len o desať bodov 52:42.

Rozhodujúci zlom nastal v poslednej štvrtine kde sa ukázala lepšia trénovanosť a herná prax Cassovie. Tú dievčatá vyhrali presvedčivo 20:0 a celé stretnutie 72:42. Súperkám ďakujeme za konfrontáciu a vyrovnaný priebeh, ktorý s nami dokázali držať tri štvrtiny.

Przemyśl (POL) – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 17:56 (7:12, 13:21, 15:39) Štatistika zo zápasu

Przemyśl (POL): Stropek 4, Bukek 3, Otraba 3, Dzochowska 3, Baran 2, Wisiuk 2. Tréner: Herbačivski

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Seňová 10, Polašeková 9, Schmidtová 9, Mihaliková 8, Rojtašová 6, Ulianinová 4, Gyuriová 4, Bohušová 2, Majerčíková 2, Strompová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 11/20 – 13/21. FAULY: 11 – 18, TROJKY: 0 – 1. Rozhodovali: Pastirák st., Poliak. ŠTVRTINY: (7:12, 6:9, 2:18, 2:17).

Zaujímavší duel, keďže dievčatá nepoznali súpera sa odohral v sobotu. Kadetkám Cassovie sa stali súperom na 40 minút dievčatá z cca 70 000 mestečka Przemyśl v Poľsku. Družstvo bolo tvorené 10 hráčkami ročník narodenia 2000. Kadetky Cassovie mali v tomto zápase na súpiske 9 dievčat ročník narodenia 1999, 6 dievčat ročník narodenia 2000 a 1 dievča rok narodenia 2001. V úvode stretnutia sa opakoval piatkový priebeh a stav 9:0 v prospech Cassovie. Dievčatá z Poľska boli technicky dobre vybavené a aj agresívne v obrane. Po prvej štvrtine sa zrodil stav 7:12 v prospech Košičaniek. Druhá štvrtina sa viezla skôr v obrannom režime,  na čo poukazuje  aj jej stav 6:9 pre Cassoviu.

Polčasová prestávka lepšie padla kadetkám Cassovie, ktoré po jej skončení zaznamenali v tretej štvrtine šnúru 10:0 a celkovo dovolili súperkám zaznamenať len dva body aj to len z trestných hodov. Agresivita Cassovie v obrane narastala aj v poslednej štvrtine, s ktorou sa súper nevedel vysporiadať. Ani v tejto časti hry nedokázali Poľky zaznamenať kôš z hry len z trestných hodov, ktoré im celkovo po polčase odišli a v poslednej štvrtine premenili len dva pokusy z ôsmich.

Celkovo teda zápas, ako aj miniturnaj a pohár skončil v rukách Kadetiek Cassovie. Za najlepšiu hráčku družstva bola vyhlásená Dominika Majerčíková.

Veľké poďakovanie patrí domácim organizátorom ako aj donórom turnaja, ktorý nám takto spríjemnili „posezónne“ obdobie a dali nám šancu hrať, konfrontovať, zlepšovať a v neposlednom rade tešiť sa z hry a basketbalu.