JUNIORKY ZAČALI LIGOVÚ SEZÓNU

Juniorky Cassovie odohrali v uplynulom týždni prvé kolo juniorskej ligy v ktorom si v dvoch zápasoch zmerali sily s rovesníčkami z Young Angels.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Young Angels Košice 36:68 (7:16, 22:35, 30:55) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 11, Mihaliková 7, Arendáčová 6, Rojtašová 6, Kačmárová 4, Kocáková 2. Tréner: J. Hricko

 „Úvodný zápas novej sezóny začal v dobrom tempe a nasadení. Striedali sa dobre momenty s horšími. Príliš veľa strát a chyby v obrane sa podpísali na polčasovom výsledku. Baby však zbrane nezložili a bojovali ďalej. Videli sme zopár pekných akcií v útoku, ale bohužiaľ na súpera sme nestačili. Súper mal širšiu rotáciu hráčok a kvalitu na svojej strane“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Bol to náš prvý oficiálny zápas v sezóne. Dievčatá k nemu pristúpili zodpovedne a od úvodu ukázali chuť a odhodlanie po víťazstve. Samozrejme nevyhli sme sa hrubým chybám, ktoré súper trestal. Určite nás čaká veľa práce, no na druhej strane viem, že dievčatá sú odhodlané a majú chuť sa učiť. Treba byť trpezlivý a postupne sa pripravovať hlavne na zápasy EGBL (Europen Girls Basketball League), kde budú mať hráčky možnosť medzinárodnej konfrontácie“, vyjadril sa tréner junioriek Young Angels R. Dvorščák.

Young Angels Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 64:42 (15:8, 28:17, 43:34) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Schmidtová 10, Arendáčová 8, Kardoheľová 7, Rojtašová 6, Mihaliková 3, Gyuriová 3, Majerčíková 2, Kačmárová 2, Kocáková 1. Tréner: J. Hricko

„Druhý zápas sme začali dobre, no opäť chyby v obrane a zahodené ‘tutovky’ nás opäť prenasledovali. Aj v druhom zápase sme bojovali do konca, no v závere aj napriek dobrému priebehu sme prehrali o 22 bodov. Ďalším pozitívom je, že si zahrali všetky hračky. A v tomto trende budeme pokračovať aj ďalej. Baby podali solídny výkon a už teraz sa teším na ďalších súperov“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Nedeľný zápas nebol z nášho pohľadu zďaleka tak koncentrovaný ako sme si na predzápasovej porade povedali. Doslova dievčatá súpera v odvetnom zápase podcenili. Víťazstvo sme si uhrali šírkou lavičky. Som presvedčený, že aj z tohto stretnutia si dievčatá odniesli cenné skúsenosti, ktoré zúročia v budúcnosti. Hráčkam z Cassovie ďakujem za možnú konfrontáciu v ktorej nám boli dôstojným súperom a prajem veľa úspechov v sezóne“, vyjadril sa tréner junioriek Young Angels R. Dvorščák.

Publikované: 6.10.2016 Autor: Radko Dvorščák, Autor titulky: MaximGorkij