KADETKY ABSOLVOVALI POSLEDNÝ SÚŤAŽNÝ VÝJAZD

2percentaBiele

Čas plynie a kadetky počas víkendu odohrali posledné dva zápasy, čím sa dostali do polčasu nadstavby. Vylosovanie im tentokrát za súperov určili dobré známe ružomberčanky a pre nás osobne neznáme žilinčanky.

„Aj keď sme so súperom z Ružomberka odohrali už dve stretnutia nechceli sme nič podceniť, keďže vieme, že víťazstva aj v základnej časti súťaže sa nerodili ľahko. Od úvodu sme sa dohodli, že budeme hrať koncentrovane v obrannej fáze. Treba však priznať, že udržať koncentráciu a taktickú hru počas celého stretnutia je pre nás ešte nezvládnuteľné. V úvode sme sa trápili s rýchlou hrou súpera, ktorú sme podcenili. Už stav po prvej štvrtine, ako aj celého polčasu jasne ukazoval, že nás čaká vyrovnaný duel. Možno až polčasový príhovor prebral hráčky k väčšej zodpovednosti. Veď oproti prvému polčasu sme znížili počet doskočených lôpt súpera  v útoku z 12 na 5 a taktiež sme inkasovali len 2 body z rýchleho protiútoku naproti polčasovým 12. Tieto dva kľúčové momenty nám dokázali vyhrať druhý polčas v pomere 31:15 a dotiahnúť tým pádom zápas do konečného víťazstva. Ďakujeme húženvatému súperovi za predvedenú hru a prajeme veľa radosti z basketbalu“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

„V sobotu 2.4.2016 sme precestovali polovicu Slovenska, aby sme s radosťou a túžbou mohli vyhrať zápas nad kadetkami z Ružomberka. Súperky sme už poznali, no nechceli sme ich podceniť. Žiaľ hneď po úvodnom rozskoku sme inkasovali dva body. Ďalej sa zápas niesol vo veľmi napínavom duchu. Výraznejší bodový rozdiel sme si vytvorili až v druhom polčase. Konečnú výhru sme potvrdili 14 bodovým rozdielom.“, uviedli Bohušová, Petrušková, Ulianinová.

MBK Ružomberok – BK SOŠŽ Cassovia Košice 46:60 (18:17, 31:29, 40:44) Štatistika zo zápasu

MBK Ružomberok: Uramová 11, Kulašíková 10, Šefránková 6, Hricová 6, Rakovská 4, Praženicová 4, Vyšná 3, Žeberáková 2. Tréner: M. Štulajterová

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Bohušová 15, Mihaliková 14, Kačmárová 13, Gyuriová 7, Majerčíková 5, Rojtašová 4, Ulianinová 2 . Tréner: R. Dvorščák

TH: 13/25 – 9/12, FAULY: 17 – 20, TROJKY: 0 – 3. Rozhodovali: Mlynarčík, Pavela. ŠTVRTINY: (18:17, 13:12, 9:13, 6:16).

Po krásnej slnečnej sobote v RK čakali kadetky Cassovie neznáme súperky zo Žiliny. Touto skutočnosťou sme sa všetci dostali do pozície očakávaní čo nám nová konfrontácia prinesie.

„Aj keď sme mali drobné informácie o súperovi a jeho hre boli sme plní očakávaní ako sa s tým vysporiadame na ihrisku. Súper sa prezentoval takmer celý zápas zónovým presingom. Verím tomu, že dievčatá pochopili, že nami nacvičené veci sú do tohto typu obrany viac než platné. Samozrejme nevyhli sme sa zbrklým prihrávkam či zbesilému driblingu priamo do zdvojenia, no bez chýb niet príkladov na pochopenie podstaty. Celý priebeh zápasu sme kontrolovali a získali cenné zápasové skúsenosti s týmto typom obrany. Dievčatám celkovo blahoželám k víkendovým víťazstvám ako aj potvrdeniu tabuľkového umiestnenia. Súperovi ďakujeme za možnosť konfrontácie a už teraz sa tešíme na odvetu v Košiciach“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

„V nedeľu dopoludnia sme nastúpili proti neznámemu súperovi a nevedeli sme aký typ hry máme očakávať. Našim najväčším problémom bola súperova obrana. Nie vždy sa nám ľahko podarila preniesť lopta do útoku. Nakoniec sme obranu súpera porazili rýchlymi protiútokmi a súpera zdolali“, uviedli Bohušová, Petrušková, Ulianinová.

ŠŠK Žilina-Budatín – BK SOŠŽ Cassovia Košice 48:60 (13:26, 23:39, 31:52)  Štatistika zo zápasu

ŠŠK Žilina-Budatín: Škovránková 13, Gondová 12, Šošková 11, Rádiková 4, Muráňová 2, Uličná 2, Szemanová 2, Brončeková 1, Sláviková 1. Tréner: I. Hollander

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 14, Bohušová 12, Cabanová 7, Mihaliková 6, Gyuriová 6, Rojtašová 5, Strompová 3, Ulianinová 3, Burdová 2, Šonková 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 16/28 – 13/23, FAULY: 25 – 27, TROJKY: 0 – 3. Rozhodovali: Pastirák ml., Pastierik. ŠTVRTINY: (13:26, 10:13, 8:13, 17:8).