KADETKY CASSOVIE NA ÚVOD S 50% ÚSPEŠNOSŤOU

Dlhoočakávaný oficiálny začiatok kadetskej ligy pre sezónu 2015/2016 vyšiel v tomto roku  na 40 týždeň. Súperkám Cassovie na úvod žreb pridelil mestského rivala z Young Angels. V piatok sa odohral zápas v telocvični na ZŠ M. Lechkého so začiatkom o 18:15. Zápas bol od úvodu celkovo vyrovnaný a právom niesol prívlastok derby. Oku diváka nemohli ujsť krásne súboje a vzájomná rivalita na oboch stranách, všetko samozrejme v medziach Fair – play.

“Som rád, že dievčatá vstúpili do zápasu odhodlane a držali hlavu hore aj keď boli úseky hry, ktoré nezodpovedali tomu načom systematicky a dlhodobo pracujeme. Dievčatá odviedli kolektívny výkon a dokázali sa vysporiadať hlavne s nátlakovou obranou a rýchlymi protiútokmi súpera. Aj keď sme dokázali každú štvrtinu vyhrať rozhodujúci náskok sme si spravili v poslednej štvrtine, ktorú sme vyhrali 9:17 a definitívne tým súpera porazili” vyjadril sa hlavný tréner košických kadetiek R. Dvorščák.

Young Angels 2000 Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 57:70 (17:18, 36:38, 48:53) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 18, Mihaliková 9, Rojtašová 9, Krajcová 8, Schmidtová 7, Piteková 6, Bohušová 5, Ulianinová 5, Šonková 2, Gyuriová 1. Tréner: R. Dvorščák

Young Angels 2000 Košice: Machalová 16, Pahuliová 14, Urbánová 6, Ušalová 6, Knappová 4, Barabášová 3, Kolesárová 3, Virasztová 3, Telepčáková 2. Tréner: P. Jankovič

TH: 17/28 – 12/23, FAULY: 17 – 22, TROJKY: 2 – 2. Rozhodovali: Životský, Sedláček.  ŠTVRTINY: (17:18, 19:20, 12:15, 9:17).

V sobotu 3.10.2015 sa odohralo odvetné stretnutie s úvodným rozskokom o 9:00 v Aréne na SOŠ Železničnej. Odvetné stretnutie sa konalo za pár hodín, počas ktorých sa dievčatá stihli prinajlepšom vyspať. Od stretnutia si všetci sľubovali opäť pekný basketbal plný zvratov a vzájomných súbojov, čo aj priebeh celého zápasu pre prítomných divákov zabezpečil.

“Trocha nás mrzí prehra hlavne preto, že bola najtesnejším možným rozdielom. Nevešame hlavu, odohrali sme opäť dobré stretnutie, ktoré nás basketbalovo posunulo dopredu. Som rád, že dievčatá po nevydarenej prvej štvrtine, ktorú sme prehrali 3:14 bojovali a svojím umom sa vrátili do zápasu. Všetky ostatné štvrtiny sme vyhrali alebo hrali vyrovnane, čo nasvedčuje o našej sile. Taktiež ma teší, že v závere sme mali dostatok síl a energie aby sme súpera dostali pod tlak a skúsili ešte zvrátiť víťazstvo na našu stranu. Žiaľ aj keď šťastena bola na strane súpera, chcem celému tímu poďakovať za pekný úvod do novej sezóny ” vyjadril sa hlavný tréner košických kadetiek R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Young Angels 2000 Košice – 54:55 (3:14, 17:24, 34:41) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Krajcová 21, Mihaliková 9, Kačmárová 8, Rojtašová 5, Ulianinová 5, Maximová 2, Gyuriová 2, Strompová 2. Tréner: R. Dvorščák

Young Angels 2000 Košice: Machalová 25, Knappová 7, Hartmanová 7, Virazstová 6, Urbanová 5, Ušalová 3, Pahuliová 2. Tréner: P. Jankovič

TH: 12/19 – 13/26, FAULY: 25 – 16, TROJKY: 0 – 2. Rozhodovali: Živocký, Mekelová.  ŠTVRTINY: (3:14, 14:10, 17:17, 20:14).

Najbližší pogram (liga kadetky):

17.10.2015 Young Angels 1999 KE – Cassovia KE, 10:45 Angels Aréna

18.10.2015 Cassovia KE – Young Angels 1999 KE, 10:00 ŠA SOŠ Železničnej Palackého 14

Fotografie zo zápasov v spolupráci s hráčkami BK SOŠŽ Cassovia Košice nájdete TU