KADETKY NA PRVEJ HERNEJ PREVIERKE V BARDEJOVE

Tento víkend naše kadetky absolvovali svoj prvý turnaj v novej sezóne. Spoločne vycestovali na trojdňový turnaj do Bardejova.

Prvý zápas hrali so súperkami z Ukrajinského Ľvovu. S týmto súperom sa stretli už dvakrát, takže pre ne nebolo veľkým prekvapením bojovnosť o každú jednu loptu, ktorá sa s týmto súperom spája. Po počiatočnej nesmelej hre a úvodnom stave 5:11 sa košické kadetky prebrali a v predĺžení vyhrali o 1 bod, čo sprevádzala veľká radosť.

Nasledujúci deň ich čakal ťažký súper z Poľska – UKS Zak Nowy Sacz. Po skvelom štarte do zápasu a vyrovnanom polčase však Košičanky nezvládli 3.štvrtinu a v závere sa už nedokázali do zápasu vrátiť a nakoniec prehrali 30:50.

Ešte v ten istý deň čakalo naše kadetky derby s košickými súpermi, konkrétne s kadetkami z Union Press Košice. Po raňajšej ťažkej prehre vstúpili dievčatá z Cassovie do zápasu odhodlane. Odhodlanie a snaha bojovať žiaľ po čase vyprchala a aj keď bol zápas vyrovnaný nakoniec ho naše dievčatá nešťastne prehrali o 2 body so stavom 44:46.

Posledný zápas o finálne umiestnenie hrali kadetky Cassovie so súperom opäť z Poľska konkrétne z Podkarpatia. Zápas sa zo začiatku niesol vo vyrovnanom duchu, no Košičanky sa po čase dostali do vedenia a to si už nenechali zobrať. Nakoniec vyhrali o 11 bodov a domov si odniesli 5.miesto. Cenu za najlepšiu hráčku družstva si odniesla Barbora Gyuriová.

“Na tomto turnaji sa ukázalo, ako na tom naše hráčky sú. Ukázali sa chyby, na ktorých treba ešte pracovať a eliminovať ich. Celkovo hodnotím turnaj veľmi pozitívne. Hráčky odohrali štyri ťažké zápasy a ukázali bojovnosť i odhodlanie. Veľkú radosť máme z toho, že sa nám podarilo zvíťaziť nad tradičnými účastníkmi tohto turnaja a to družstvom z Ľwova a Podkarpatia. Pre dievčatá sú to prvé viťazstva nad týmito súpermi. Aj toto je dôkaz zodpovednej a systematickej práce celého kolektívu” vyjadril sa hlavný tréner košických kadetiek R. Dvorščak.

Budúci týždeň vyrážajú hráčky opäť na turnaj tentokrát do Rožňavy. Držíme im palce v ďalšom počínaní.

1) BK SOŠŽ Cassovia Košice  – Ľvov 33:32 pp (5:11, 13:14, 23:23, 27:27) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 11, Rojtašová 8, Kačmárová 5, Krajcová 5, Majerčíková 2, Ulianinová 2. Tréner: R. Dvorščák

Ľvov: Babych 15, Morol O. 10, Lopushanska 3, Morol M. 2, Nester 1. Tréner: M. Schumpiana.

TH: 7/16 – 3/8, FAULY: 13 – 17, TROJKY: 0 – 3. ŠTVRTINY: (5:11, 8:3, 10:9, 4:4, 6:5).

2) Novy Sacz  – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 50:30 (8:12, 14:17, 33:22) Štatistika zo zápasu

Novy Sacz: Kosakowska 16, Orzeca 8, Ostasiewicz 6, Kulig 6, Fropdenfal 4, Jartonska 4, Aleksander 3, Tukasik 2. Tréner: Obrzut

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 13, Rojtašová 7, Mihaliková 2, Ulianinová 2, Bohušová 2, Strompová 2, Krajcová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 14/14 – 4/7, FAULY: 12 – 15, TROJKY: 3 – 2. ŠTVRTINY: (8:12, 6:5, 19:5, 17:8).

3) BK SOŠŽ Cassovia Košice – Union Košice – 44:46 (12:14, 22:25, 28:39) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 8, Kačmárová 8, Strompová 8, Ulianinová 6, Krajcová 6, Maximová 4, Rojtašová 4. Tréner: R. Dvorščák

Union Košice: Mikolčáková 19, Demeková 9, Hudáková 8, Bodnárová 6, Palfyová 2, Siladiová 2. Tréner: M. Sabol

4) BK SOŠŽ Cassovia Košice – Podkarpatie – 51:40 (11:10, 24:18, 39:26) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 13, Mihaliková 9, Schmidtová 8, Strompová 5, Majerčíková 4, Krajcová 4, Rojtašová 2, Gyuriová 2, Ulianinová 2, Maximová 2. Tréner: R. Dvorščák

Podkarpatie: Stygar 19, Karzor 8, Pjazan 5, Wisink 4, Otryba 2, Stiopch 1. Tréner: –

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Michaelou Pitekovou a Veronikou Šonkovou nájdete TU

Publikované: 16.09.2015 Autor: B.G.