KADETKY ODOHRALI II. KOLO

Aj v druhom kole žreb prisúdil dievčatám z Cassovie košického súpera. Tento krát si v jednom víkende dvakrát zmerali sily s družstvom Young Angels 1999. Kvalitné Košické „derby“ sa odohralo v príjemnej atmosfére rodičov, priateľov a podporovateľov tohto nádherného športu v našom meste. Je vidieť, že basketbal má na území mesta silné zázemie a aj keď hráčky na ihrisku zvádzali pekné a tvrdé súboje v skutočnosti ich spája jedno a to láska k basketbalu.

“S výkonom v tomto zápase môžme byť spokojní je vidieť, že sme spravili opäť progres a so súperom sme dokázali držať krok. Podarilo sa nám nateraz uhrať zatiaľ najlepší výsledok. Trošku nás môže mrzieť zlý vstup do zápasu, keďže sme celú prvú štvrtinu prílišným rešpektom prehrali 6:20. Na druhej strane chcem vyzdvihnúť bojovného ducha dievčat, ktoré nesklonili hlavy a aj po nevydarenom úvode dokázali ďalšie štvrtiny hrať vyrovnane a dve aj vyhrať” vyjadril sa hlavný tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

Young Angels 1999 Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 64:49 (6:20, 21:34, 49:33) Štatistika zo zápasu

Young Angels 1999 Košice: Svetlíková 19, Biliková 13, Majorošová 10, Pahulyová M. 8, Gomoriová 6, Flešárová 4, Seňová 4. Tréner: J. Krajňák

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Krajcová 8, Mihaliková 7, Rojtašová 6, Kačmárová 5, Schmidtová 5, Piteková 4, Ulianinová 3, Šonková 3, Maximová 2, Majerčíková 2, Bohušová 2, Gyuriová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 15/23 – 4/8, FAULY: 16 – 19, TROJKY: 1 – 3. Rozhodovali: Bohucký, Drotár.  ŠTVRTINY: (20:6, 14:15, 15:12, 15:16).

Odvetný zápas sa odohral v nedeľu 18.10.2015 na domácej palubovke Cassovie. Tu však neplatilo známe „môj dom môj hrad“. Aj keď sa dievčatá na zápas správne naladili výsledok a aj priebeh ako aj celý herný prejav nebol podľa očakávaní. Každopádne klobúk dole pred snahou a bojovnosťou oboch družstviev. Určite každý kto si našiel cestu do telocvične aby videl budúce nádeje košického a slovenského basketbalu ľutovať nemohol.

“Chcem oceniť, že dievčatá splnili čo sme si povedali a podarilo sa nám vstúpiť do zápasu. Na druhej strane sme v zápase strácali veľa zbytočných lôpt. Výraznejšie sa nám nepodarilo dosťať súpera pod tlak. Treba priznať, že celý zápas mal súper vo svojich rukách. V zápase samozrejme rozhodla aj sila súpera pod košom, na ktorú sme nateraz nenašli účinnú „zbraň“. Dievčatám chcem aj tak poďakovať. Tento zápas nám ukázal rezervy, na ktorých musíme ešte pracovať. Verím tomuto tímu a som presvedčený, že nedostatky budeme ako vždy postupne odstraňovať. Obrazom našej systematickej a koncepčnej práce sú aj dve hráčky o ktoré prejavil záujem a v súčasnosti aj obliekajú dres Young Angels 1999” vyjadril sa hlavný tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Young Angels 1999 Košice – 42:68 (12:16, 23:32, 32:52) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 11, Rojtašová 9, Krajcová 6, Maximová 6, Gyuriová 3, Piteková 2, Majerčíková 2, Bohušová 2, Kačmárová 1. Tréner: R. Dvorščák

Young Angels 2000 Košice: Svetlíková 29, Flešárová 15, Gomoriová 5, Majorošová 5, Biliková 4, Seňová 3, Pahulyová M. 3, Jacková 2, Nendzová 2. Tréner: J. Krajňák