KADETKY POČAS VEĽKEJ NOCI NA TURNAJI V OSTRAVE

2percentaBielePosledný marcový víkend pripadol v mesiaci na Veľkú noc. Ani v tomto čase si kadetky Cassovie nedopriali voľno a využili možnosť účasti na medzinárodnom turnaji v Ostrave. Už len fakt, že sa tento turnaj konal 4 dni v 15. halách s účasťou 153. tímov a spolu sa na ňom odohralo 439 zápasov ho právom predurčuje za veľkolepý. O jeho sile svedčí aj fakt, že sa konal už jeho 21. ročník.

Györ – BK SOŠŽ Cassovia Košice 53:51 (12:13, 24:24, 35:34) Štatistika zo zápasu

„Náš otvarací zápas turnaja, ktorý sme odohrali s maďarským družstvom Győr. Počas celého zápasu bol stav vyrovnaný, vládla napätá atmosféra. Protihráčky mali výškovú prevahu. V tomto zápase sme čelili zdvojovaniu, čo nás niekoľko krát zaskočilo. Zápas sme so smolou prehrali o dva body“, uviedli kadetky Cassovie.

„Tento úvodný zápas na turnaji bol pre nás po príchode facka na prebratie. Každopádne sme odohrali kvalitný a vyrovnaný zápas aj keď so smolnou prehrou o kôš“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Sieradz 53:30 (14:4, 32:12, 37:24) Štatistika zo zápasu

„Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním napraviť predošlú prehru. Zaskočil nás však prístup súpera a ich hra fair – play. Napriek ich umyselným faulom sme sa snažili hrať našu hru čo sa aj v konečnom výsledku ukázalo“, uviedli kadetky Cassovie.

„Stretnutie proti tomuto Poľskému súperovi bolo pre nás niečim nezabudnuteľným. Ako tréner som rád za víťazstvo a ešte radšej, že sa v tomto umyselnými faulami zo strany súpera nabitom stretnutí nik vážnejšie nezranil“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Havlíčkuv Brod 58:10 (28:2, 45:6, 50:6) Štatistika zo zápasu

„Bol to zápas v ktorom sme mali možnosť precvičovať si naše akcie, keďže sme mali výškovú prevahu na každom poste. Tento zápas v porovnaní s predošlými dvoma sa odohral v úplne inom duchu. Zápas sme poľahky dotiahli do víťazného konca“, uviedli kadetky Cassovie.

„Stretutie sa už nieslo v basketbalovom duchu. Kvalita a skúsenosti súpera nám v tomto stretnutí dovolili širšiu rotáciu hráčok ako aj precvičovanie natrénovaných vecí bez väčšieho tlaku“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Bourges 64:25 (25:10, 41:13, 64:25) Štatistika zo zápasu

„Pred týmto súperom sme mali rešpekt, pretože ich meno sa spája s kvalitným euroligovým družstvom. Náskok v prvej štvrtine nám pomohol zbaviť sa strachu a naša hra bola uvoľnená. Radosť z hry sa preniesla aj na lavičku. Našou bojovnosťou a chcením sme zápas uhrali s dobrým výsledkom“, uviedli kadetky Cassovie.

„Bol to náš posledný zápas v skupine. Zápas sa nám umnou hrou podarilo dotiahnúť do víťazného konca aj keď súper mal dve podkošové hráčky s ktorými sa v našej lige nemáme možnosť stretnúť“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

ŠBK Ostrava – BK SOŠŽ Cassovia Košice 48:47 (12:12, 27:25, 37:38) Štatistika zo zápasu

„Predošlé výsledky nám umožnili hrať tento zápas o postup do finále. Súper mal výhodu domácej palubovky. Ich herný prejav sa podobal nášmu. Žiaľ našou nedostatočnou koncentráciou sme prišli o postup do finále najmenším možným rozdielom“, uviedli kadetky Cassovie.

„V boji o finále sme nastúpili proti domácim hráčkam. Bolo vidieť, že dievčatá trénujú v basketbalovom stredisku. Škoda síce tesnej prehry, no ako tréner si nesmierne vážim vyrovnaný a ťažký zápas, ktorý sme mali možnosť odohrať“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Köbaya 46:42 (14:8, 24:17, 30:34) Štatistika zo zápasu

 „Posledný zápas turnaja ako aj naša šanca získať aspoň tretie miesto na turnaji. Napriek vydarenému začiatku sme dovolili súperovi vrátiť sa do hry ľahkými košmi. Najviac ich na nohy postavila trojka od polovice ihriska s polčasovým klaksónom. Mrzieť nás môžu nepremenené trestné hody. Záver zápasu sme zvládli a nechali srdce na ihrisku“, uviedli kadetky Cassovie.

„O našom súperovi v boji o brondz sme mali na základe ostatných zápasov už aké také informácie a samozrejme sme chceli uspieť, keďže po sklamaní z nepostupu v lige by nám táto prehra veľmi na pohode nepomohla. Zápas bol ako sa patrí v takýchto stretnutiach plný zvratov. Pozitívne hodnotím súboje do posledných sekúnd, kde sme konečne zvládli koncovku a získali pekné umiestnenie spomedzi deviatich družstiev v našej kategórii.

Turnaj bol pre nás veľkým prínosom ako po stránke hernej tak aj v utužení kolektívu. Vždy je čo zlepšovať, no s pokorou príjmame túto výzvu. Ocenením skvelej práce celého družstva je pozvanie na turnaj českých basketbalových stredísk, ktoré sme dostali“, uviedol tréner Cassovie R. Dvorščák.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s hráčkami Cassovie nájdete TU

Publikované: 3.4.2016 Autor: Radko Dvorščák