KADETKY UKONČILI KALENDÁRNY ROK VÝHROU NAD ROŽŇAVOU

Tento predvianočný víkend čakal naše kadetky ešte posledný tohtoročný zápas v lige so súperom z Rožňavy.

Prvý zápas sa hral v hale na Palackého a úvodný rozskok bol naplánovaný na 13.30 hod.

Košické kadetky nastúpili v plnej zostave a súperkam nechceli nič darovať. Po počiatočnom skvelom výkone a stave 21:0 mali košické kadetky zvyšok zápasu vo svojej réžii. Hoci hráčky Cassovie zápas jednoznačne vyhrali súperkam sa nedá odoprieť bojovnosť a snaha aj za nepriaznivého stavu.

„Dievčatá vstúpili do zápasu koncentrované, čo nám zabezpečilo už počas prvej štvrtiny 20 bodové vedenie. Hostky, i keď do Košíc pricestovali v značne oslabenej zostave o niekoľko hráčok, však ukázali, že neprišli zápas odohrať len z povinnosti a ešte počas prvej štvrtiny náskok do značnej miery stiahli. S pribúdajúcim časom sa však výraznejšie začala prejavovať únava súperiek, keďže sme proti 8 hráčkam súpera mohli do rotácie zapojiť kompletnú dvanástku. Musím všetky dievčatá pochváliť za prístup, na ihrisku dokázali zúžitkovať natrénované a na lavičke zase všetky, aj hráčky, ktoré sa pre tento zápas do “12tky” nevošli, ukázali, že basketbal ich baví a že ním žijú, čo po zápase ocenili aj ich rodičia.  Trošku zamrzí veľký počet útočných doskokov súpera, čo však opäť hovorí o ich snaživej hre. Pomyselnou čerešničkou na torte by som označil fakt, že všetky naše hráčky sa dokázali zapísať na listinu strelcov“ vyjadril sa asistent trénera kadetiek Cassovie M. Klasovský.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŽBK Rožňava – 97:46 (23:11, 59:23, 79:35) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 18, Rojtašová 16, Mihaliková 13, Krajcová 13, Piteková 7, Schmidtová 7, Šonková 6, Majerčíková 5, Bohušová 5, Gyuriová 3, Cabanová 2, Kristevová 2. Tréner: M. Klasovský

ŽBK Rožňava: Gyenesová 18, Baštáková 8, Grešková 6, Szantoová 6, Oravcová 5, Kovácsová 3. Tréner: M. Repaszká

TH: 12/15 – 5/11, FAULY: 11 – 11, TROJKY: 5 – 3. Rozhodovali: Bohucký, Zlatošová.  ŠTVRTINY: (23:11, 36:12 20:12, 18:11).

Druhý zápas hrali Košické kadetky na palubovke súpera v nedeľu. Štart do zápasu bol opäť v rukách Košičaniek, no kvôli zbytočným chybám dovolili súperkám množstvo príležitostí na skórovanie. Dievčatá z Cassovie vďaka skvelému vstupu do zápasu vyhrali, ale v závere hrali so súperkami z Rožňavy vyrovnane.

„Zápas sa začal podobne ako včera, devčatá začali v plnom nasadení, no hráčky Rožňavy dnes úvod stretnutia zachytili lepšie a nedovolili nám odpútať sa hneď na taký výrazný rozdiel ako včera. Súperky srdnato bojovali, no šírka našej lavičky a fakt, že každá naša hráčka sa dokázala dobre zapojiť do rozbehnutého zápasu zabezpečili, že sme sa bodovo od súpera postupne predsa odpútali. Ťažko povedať, možno skoré vstávanie a ranné cestovanie spôsobili, že dievčatá neboli až také uvoľnené a tiež ich občasné výpadky koncentrácie, čo súperky využili na ľahké koše a opäť zaznamenali veľa útočných doskokov. Verím však, že v ďalších zápasoch si toto všetko dokážeme ustrážiť. Každopádne chcem dievčatá za tento víkend pochvaliť a poďakovať im za predvedený výkon a celkový prístup a súperom prajem veľa úspechov v ďalšom priebehu súťaže. Všetkým za nás chcem popriať šťastné a veselé a pohodové sviatky“ vyjadril sa asistent trénera kadetiek Cassovie M. Klasovský.

ŽBK Rožňava – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 48:84 (9:26, 13:46, 27:62) Štatistika zo zápasu

ŽBK Rožňava: Gyenesová 15, Oravcová 10, Fazekašová 8, Grešková 7, Baštáková 5, Szantoová 3, . Tréner: M. Repaszká

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 16, Kačmárová 14, Rojtašová 13, Šonková 10, Krajcová 9, Bohušová 9, Gyuriová 4, Schmidtová 4, Majerčíková 2, Piteková 2, Kristevová 1. Tréner: M. Klasovský

TH: 9/16 – 7/17, FAULY: 14 – 18, TROJKY: 3 – 3. Rozhodovali: Lukáč, Zlatošová. ŠTVRTINY: (9:26, 4:20, 14:16, 21:22).