KADETKY USPELI NAD RUŽOMBERKOM

Ďalšie kroky kadetiek Cassovie smerovali do Ružomberka. Tu bol ich vyzývateľ klub s bohatou a úspešnou históriou MBK Ružomberok. Sobotný zápas sa odohral 21.11.2015 o 12:30 v Športovej hale Koniareň, ktorá v roku 2000 bola dejiskom FINAL 4 Euroligy žien, kde domáci Ružomberok obhájil prvenstvo klubového šampióna Európy.

“Aj keď sa nám zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca, s hrou určite nemôžeme byť spokojní. Počas celého zápasu sme mali veľa prázdnych momentov. Už výsledok po prvej štvrtine naznačoval skôr hádzanársky duel ako basketbalové stretnutie. Súperovi sme našou ľahkovážnosťou nechávali veľa voľného priestoru v hre 1×1. Hrali sme veľmi nerozvážne a o taktickej „snahe“ hrať nemôže byť ani reči. Verím, že sme sa všetci z tohto stretnutia poučili a uvedomili si, že zápas sa vyhráva na ihrisku a nie domienkami” vyjadril sa hlavný tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

MBK Ružomberok – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 54:58 (5:9, 24:27, 37:43) Štatistika zo zápasu

MBK Ružomberok: Šefránková 15, Uramová 10, Praženicová 7, Kulašíková 7, Raksová 5, Vyšná 5, Halušková 3, Žerebáková 2. Tréner: M. Štulajterová

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 13, Mihaliková 11, Kačmárová 10, Piteková 8, Krajcová 6, Schmidtová 5, Gyuriová 3, Strompová 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 15/23 – 8/13, FAULY: 18 – 21, TROJKY: 2 – 2. Rozhodovali: Kuchár, Uhrin.  ŠTVRTINY: (5:9, 19:18, 13:16, 17:15).

22.11.2015 sa v ŠA SOŠŽ na Palackého ulici konal odvetný duel s MBK Ružomberok. Úvodný rozskok bol vhodený arbitrom o 11:00. Domáce kadetky prišli podporiť verní fanúšikovia ako aj vedenie klubu v podobe Alexandra Farkašovského a Eleny Szabadkaiovej, pred ktorými chceli dievčatá nechať ten najlepší dojem.

“Verím, že poučení sobotnou hrou sme chceli na domácej palubovke ukázať, že máme na viac ako sme predviedli pred dňom. Družstvo nastúpilo na zápas ako vymenené. Našou umnou a rýchlou hrou sme si v prvej štvrtine vybudovali dostatočný náskok a súpera „položili“. Som nesmierne rád, že dievčatá svojou aktívnou obranou dokázali to, čo sa v sobotu akosi nie a nie podariť. Chcel by som vyzdvihnúť výkon každej jednotlivkyne, ktorá dala do zápasu všetko. Som rád, že po dlhšom čase sme mali kvalitný a koncentrovaný vstup do zápasu. Taktiež ďakujem súperovi za pekné a kvalitné zápasy. Určite má družstvo Ružomberka svoju kvalitu a o rok bude v kadetskej lige zúročovať tieto skúsenosti, ktoré momentálne naberá ” vyjadril sa hlavný tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – MBK Ružomberok – 79:59 (29:2, 47:21, 64:34) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Krajcová 16, Mihaliková 11, Kačmárova 11, Piteková 10, Rojtašová 6, Bohušová 5, Gyuriová 4, Majerčíková 4, Maximová 2, Petrušková 2, Cabanová 2. Tréner: R. Dvorščák

MBK Ružomberok: Praženicová 18, Uramová 16, Vyšná 5, Škvareková 4, Raksová 3, Žerebáková 2, Halušková 2, Kalatová 2. Tréner: M. Štulajterová

Najbližší program (liga kadetky):

• 28.11.2015 Cassovia KE – BKM Bardejov 9:30 ŠA SOŠŽ, Palackého 14, Košice (zápas odložený)
  • 29.11.2015 BKM Bardejov – Cassovia KE 9:30 ŠH Mier, Dlhý rad, Bardejov (zápas odložený)