MBL pokračovala tretím kolom

Nakoľko sa situácia so všetkými obmedzeniami dostáva postupne do starých dobrých čias usporiadali sme v nedeľu 3.4.2022 v poradí III. kolo v aktuálnom VII. ročníku Minibasketbalovej ligy.

To, že o tento druh pohybovej aktivity je stále záujem nás presvedčila aj skutočnosť, že cestu do telocvične na ZŠ Mateja Lechkého si našlo 55 vekovo najmladších detí z klubu YOUNG ANGELS ACADEMY. Tie využili svoj čas naplno a v rámci turnaja odohrali spolu na dvoch ihriskách za tri hodiny 12 zápasov.

Každá pohybová aktivita obzvlášť v kolektíve, ktorá je venovaná deťom je neoceniteľnou súčasťou ich celkového rozvoja. Bojovať proti pasívnej zábave, ktorá nás a hlavne deti v dnešnej dobe obklopuje je náročné. Jednou z aktivít, ktorou sa v klube snažíme prebudiť v deťoch záujem o pohyb, kamarátstvo, tímovosť a športové zážitky je aj Minibasketbalová liga. V rámci nej sa nám stretnú deti, ktoré trénujú v prípravkách a majú možnosť priateľskou formou, ktorá vyplní voľný čas si postupne vybudovať lásku k športu. Táto myšlienka funguje už siedmy rok a dokázala dať veľkému množstvu detí základ basketbalu a množstvo zážitkov na celý život. Hneď ako nájdeme vhodný čas usporiadame aj ďalšie kolo tejto zmysluplnej aktivity. Snáď sa nám podarí vrátiť Minibasketbalovú ligu do predkoronových čias a privítať na nej aj basketbaluchtivé deti z iných klubov a miest.

Rozpis zápasov III. kola nájdete TU
Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU
Foto: Radko Dvorščák
Autor: Radko Dvorščák