MINIBASKET SHOW S NAŠIMI PRÍPRAVKAMI

V piatok 20.11.2015 sa v priestoroch Angels Arény uskutočnila Minibasket show. Porovnať si svoje basketbalové skúsenosti prišli dievčatá a chlapci IV. a V. ročníka z Košických škôl, na ktorých pôsobia basketbalové krúžky pod vedením kvalifikovaných trénerov. Pozvanie prijali školy ZŠ Šaca, ZŠ Kežmarská 30, ZŠ Drábova 3, ZŠ Považská 12, ZŠ Užhorodská 39 a ZŠ Krosnianska 4.

Štruktúra podujatia bola navrhnutá tak, aby si zúčastnené deti vyskúšali základne útočné činnosti jednotlivca formou súťaží zručnosti, ako aj hru 3×3. To, že o podujatie prejavilo záujem dostatočné množstvo škôl svedčí o poctivej a systematickej práci klubov s najmladšími adeptmi basketbalu, čo dáva predpoklad, že basketbal v meste  na jednej strane má a aj bude mať svoje silné miesto.

Ohlasy detí boli po podujatí viac než pozitívne a to nielen preto, že sa nemuseli zúčastniť vyučovania. Veríme, že aj toto podujatie zase prispelo k tomu, aby ďalšie deti okúsili krásu basketbalu so všetkým čo k nemu patrí. Každé podujatie, ktoré je vytvorené pre deti si v dnešnej dobe zaslúži obdiv a uznanie. Treba si uvedomiť, že bez početnej mladeže, ktorá má možnosť si basketbal vyskúšať, by časom basketbal na seniorskej či reprezentačnej úrovne upadol do zabudnutia.

Veľké poďakovanie patrí každému trénerovi, ktorý sa v rámci svojich možností venuje basketbalu na tej ktorej škole. Samozrejme poďakovanie patrí každému riaditeľovi a riaditeľke zato, že dovolili pracovať s basketbalom na jeho škole a že dokázali uvolniť deti na Minibasket show.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Publikované: 23.11.2015 Autor: Radko Dvorščák